• شنبه ۱۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-5294-5
  • خبرنگار : 68018
  • منبع خبر : گزارش

به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر؛

مرکز کشت بافت توت فرنگی جهاددانشگاهی استان کردستان افتتاح شد

«مرکز کشت بافت توت فرنگی جهاددانشگاهی کردستان» امروز 14 بهمن با حضور دکتر بیجندی معاون جهاددانشگاهی کشور و رئیس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان، دکتر امامدادی رییس ستاد ساماندهی مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رییس شورای شهر سنندج، مدیر اشتغال، کارآفرینی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس جهاددانشگاهی استان کردستان افتتاح شد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان در این مراسم سهراب نژاد، اظهار کرد: جهاددانشگاهی استان کردستان در مباحث علمی و پژوهشی فعالیت‌های مطلوبی انجام داده و امیدواریم در آینده نزدیک ایده‌های علمی این نهاد در توسعه هرچه بیشتر استان نقش مهمی ایفا کند.

وی ضمن اشاره به اینکه جهاددانشگاهی استان کردستان در بحث توت فرنگی به دنبال تولید نشاء عاری از ویروس است، گفت: تحقق این مهم نیازمند مزرعه و گلخانه داست و با تهیه این موارد می توانیم در این بحث سریعتر به نتیجه برسیم.

رئیس جهاددانشگاهی استان کردستان در پایان با تأکید بر اهمیت چرخه تولید در فرآیند تولید توت فرنگی، یادآور شد: توت فرنگی استان کردستان به دلیل عدم بسته بندی مطلوب به استانهای دیگر صادر نمی شود و بر همین اساس در نظر داریم بسته بندی توت فرنگی را به صورت علمی اجرایی و در پایان چرخه تولید را کامل کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: