• شنبه ۱۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-5194-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان:

آگاهی سیاسی یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان یکی دیگر از دستاوردها را آگاهی سیاسی و بصیرت عنوان کرد که با پیروزی بین مردم انقلاب اسلامی بین مردم ایجاد شد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، رشید قربانی، امروز شنبه( ۱۴ بهمن) در مراسم زنگ انقلاب که به صورت نمادین در دبیرستان شهید خدامرادپور سنندج برگزار شد، اظهار کرد: کشورمان در طول تاریخ همواره مورد هجمه کشورهای بیگانه بوده است که در دوران قاجار و پهلوی، استقلال و آزادی عمل بسیار تحت شعاع قرار گرفت.

وی افزود: با درک این واقعیت جرقه‌های انقلاب توسط مردم زده شد و با آغاز نهضت از خرداد سال ۴۲ توسط امام راحل، انقلاب شکوهمند اسلامی در سال بهمن ۵۷ به پیروزی رسید.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان عنوان کرد: اتکای به قدرت لایزال الهی، وحدت و همدلی و وجود رهبری شجاع از مهمترین ویژگی‌های انقلاب اسلامی بود که به واسطه آنها به پیروزی رسید .

وی در ادامه به نتایج و دستاوردهای انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: یکی از مهمترین این دستاوردها القای "ما می توانیم" و "اعتماد به نفس" بود که در طول 40 سال پیروزی انقلاب با اتکای به این دو مسئله بسیاری از کارها را انجام داده ایم.

قربانی بیان کرد: همچنین در طول دوران انقلاب پیشرفت‌های بسیاری را در حوزه های محتلف از جمله علمی و پزشکی و ... داشته‌ایم و در تغییر و تحولات خاورمیانه هم یکی از کشورهای اثرگذار بوده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: آنچه در بُعد داخلی اهمیت دارد وحدت و همدلی و روحیه خودباوری بود که در میان آحاد ملت ایجاد شد و شما دانش آموزان باید این دستاوردها را حفظ کنید.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان یکی دیگر از دستاوردها را آگاهی سیاسی و بصیرت عنوان کرد که با پیروزی انقلاب اسلامی بین مردم ایجاد شد.

 

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: