• پنجشنبه ۱۲ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-5990-5
  • خبرنگار : 68017
  • منبع خبر : گزارش

مدیرکل تامین اجتماعی کردستان:

یک سوم جمعیت کردستان تحت پوشش تامین اجتماعی هستند/دارندگان بیمه قالیبافی در کردستان دو و نیم برابر نرم کشوری است

مدیرکل تامین اجتماعی کردستان گفت: بیش از 620 هزار نفر برابر یک سوم از جمعیت کردستان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، صلاح قریشی امروز(12 بهمن) در نشست با اصحاب رسانه کردستان، اظهار کرد: تامین اجتماعی کردستان از سال 1388 تحت عنوان صندوق بیمه‌های اجتماعی شروع به فعالیت کرده و هم اکنون با 10 شعبه رسمی در شهرستان‌های استان، دو واحد کارگزاری در شهرستان‌های سنندج و سقز و چهار واحد شعبه اقماری با تحت پوشش قراردادن یک سوم از جمعیت استان به بیمه شدگان و مستمری بگیران ارائه می‌دهند.

وی افزود: تعداد بیمه شدگان اصلی استان در پایان آبان ماه سالجاری 207 هزار و 477 نفر بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 0.4 درصد کاهش داشته است و بیشترین افزایش نیز مربوط به بیمه شدگان بیمه کارگران ساختمانی است.

مدیرکل تامین اجتماعی کردستان عنوان کرد: تعداد پرونده مستمری بگیران استان در پایان آذر ماه سالجاری 29 هزار و 415 پرونده بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 11 درصدی داشته است.

وی تصریح کرد: نسبت پشتیبان استان در پایان آبان ماه سالجاری 7.1 درصد بوده که نسبت به نرم کشوری که 5.3 می‌باشد، وضعیت قابل قبول تری از لحاظ تناسب بین منابع و مصارف دارد.

قریشی تعداد کارگاه‌های فعال استان را 15 هزار و 498 مورد اعلام کرد و گفت: جمعیت تحت پوشش تامین اجتماعی استان 622 هزار و 260 نفر شامل بیمه شده اصلی و تبعی است.

وی ضریب نفوذ بیمه‌ای در استان را 38.9 و ضریب نفوذ در مناطق شهری 54.8 درصد اعلام کرد و افزود: پرداخت تعهدات تا پایان دی ماه سال جاری 376 میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 24.5 درصد رشد داشته است.

مدیرکل تامین اجتماعی کردستان عنوان کرد: ماهانه در کردستان 34 میلیارد تومان پرداخت تعهدات داریم و همواره سعی شده به موقع به دست مستمری بگیران برسد تا از بروز هر مشکلی جلوگیری شود.

وی اعلام کرد: 16 هزار و 643 نفر در کردستان تحت پوشش بیمه قالیبافی هستند که 8 درصد از سهم بیمه شدگان استان را تشکیل می‌دهد و دو و نیم برابر نرم کشوری است.

قریشی همچنین افراد تحت پوشش بیمه کارگران ساختمانی را نیز 32 هزار و 744 نفر اعلام کرد و گفت: دارندگان بیمه کارگران ساختمانی کردستان دو برابر نرم کشوری است.

وی به اقدامات انجام شده توسط تامین اجتماعی کردستان طی سالجاری اشاره و خاطرنشان کرد: اخذ مجوز و شروع فعالیت کارگزاری برون مرزی تامین اجتماعی در اقلیم کردستان جهت بیمه ایرانیان خارج از کشور از جمله مهمترین اقدامات انجام شده طی سال جاری است.

مدیرکل تامین اجتماعی کردستان افتتاح ساختمان اداری شعبه سقز، بانه و شعبه دو سنندج، ایجاد پرونده الکترونیکی بیمه شدگان جدید الورود به سازمان، اجرایی کردن طرح بازرسی الکترونیکی کارگاه های تحت پوشش استان، ثبت نام متقاضیان بیمه کارگران ساختمانی در سامانه خدمات رفاهی جمهوری اسلامی و ... ر از دیگر اقدامات انجام شده سالجاری اعلام کرد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: