• پنجشنبه ۱۲ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۲
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-1097-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گزارش

مردم در امور آبادانی و توسعه مملکت با دولت مشارکت کنند/ کولبری حذف و پیله وری جایگزین آن شده است

مردم در امور آبادانی و توسعه مملکت با دولت مشارکت کنند./ کولبری حذف و پیله وری جایگزین آن گردیده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کردستان؛ در نشست شورای اداری شهرستان بانه که امروز (11 بهمن ماه)در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار گردید محمد فلاحی فرماندار بانه اظهار کرد: رسمی شدن بازارچه مرزی سیرانبند یکی از مهمترین برنامه های دولت جهت تقویت مبادلات مرزی و اشتغال مردم می باشد که در همین راستا هیاتی از دولت مرکزی عراق هفته گذشته از این مرز بازدید کردند تا هرچه زودتر کاستی ها و مشکلات این بازارچه مرزی برطرف گردد، در همین راستا یک هزار و 500میلیون دلار از اعتبارات صندوق توسعه ملی با چهار درصد کارمزد برای تسهیلات در مناطق مرزی جهت اشتغال مردم به تصویب رسیده است.

در همین راستا وی گفت: خوشبختانه فرآیند کولبری حذف و پیله وری جایگزین آن گشته است که این عمل در راستای حفظ کرامت انسانی مردم این مناطق انجام گردیده است.

وی در ادامه خاطر نشان نمود: روستاهای موجود در شعاع 20 کیلومتری از مرز بانه که شامل 10 هزار خانوار می باشد زیر پوشش طرح مبادلات مرزی قرار خواند گرفت که این گامی بزرگ در رشد و شکوفایی اشتغال در روستاها می باشد.

فلاحی گفت: در سال جاری با مشارکت مردم شریف بانه که هموار یار و یاور دولت بوده اند و تحت نظارت و بازرسی شرکت آب و فاضلاب بانه ، خوشبختانه توانسته ایم 80 کیلومتر شبکه آبرسانی در محلات الحاق شده به شهر را انجام و به بهره برداری برسانیم.

وی در ادامه اضافه نمود: در حوضه مشارکت مردم روستا نیز میتوان گفت امسال با همت و مشارکت مردم با دهیاران 32 میلیارد ریال صرف طرح ها و مسائل عمرانی روستا ها گردیده است اما هنوز انتظار می رود که بیشتر به مشکلات روستاها توجه گردد.

ماموستا حیدری امام جمعه بانه نیز در همین راستا گفت: با تمام توان باید از بیکاری مردم جلوگیری بعمل آید زیرا تنها راه روی آوری مردم به فساد و کار های ناشایست از کرامت انسان بیکاری می باشد و اگر نتوان آن را متوقف نمود باعث هلاکت و نابودی جامعه میگردد.

ماموستا حیدری در ادامه باتوجه به وسوسه ها و تلاش بیگانگان برای نفوذ در کشور اظهار داشت: دولت بدون مردم کامل نیست و باید مردم و ملت همگام باهم در راستای شکوفایی و توسعه و آبادانی این مملکت کوشا باشیم که این مهمترین گام در رویارویی با دخالت بیگانگان می باشد و همواره در آرامش و امنیت و به دور از آشوب میمانیم.

وی در ادامه گفت: باتوجه به کمبود نزولات جوی در سال آتی احتمال است کشاورزان نتوانند از زمین های زراعی خود سود کافی برده و محصول زیادی برداشت کنند.

ماموستا حیدری در پایان خاطر نشان کرد: از تمامی مسئولان خواستاریم که توجه به خواسته های مردم را در سر لوح خود قرار دهند همانا که رسالت اصلی آنان خدمت به جامعه میباشد، امیدواریم در سال آینده نیز مشکل راه ها و معابر تمام روستاها و بین شهری ها به طور کامل رفع گردد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: