• چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9611-1392-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

دادستان سنندج:

توجه به حقوق شهروندی مددجویان از ویژگی‌های بارز زندانبانی اسلامی است

دادستان سنندج با بیان اینکه در نظام اسلامی، زندان محلی برای تغییر و اصلاح مجرمان است، گفت: توجه به حقوق شهروندی مددجویان از ویژگی‌های بارز زندانبانی اسلامی است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، اکبر جوهری در بازدید از زندان مرکزی شهر سنندج، رسیدگی به مشکلات زندانیان و خانواده های آنان را یکی از دغدغه های مسئولان قضائی استان دانست و اظهار کرد: آزادی، یکی از بزرگترین نعمت هایی است که خداوند متعال آن را به بندگان خود عطا فرموده اما متاسفانه برخی از افراد در جامعه به دلیل هنجارشکنی هایی که انجام می دهند موجبات سلب این نعمت از خود را به وجود آورده و روانه زندان می شوند .

وی در این باره افزود: مجازات حبس یکی از دشوارترین انواع مجازات است که مسئولان قضائی نیز با درک این موضوع و مشکلاتی که به تبع این نوع مجازات دامنگیر خانواده های زندانیان نیز می شود، همواره سعی دارند تا به مناسبت های مختلف، مددجویان را مشمول عفو و یا سایر تخفیفات پیش بینی شده در قانون کنند که این مهم خود حاکی از رافت اسلامی نیز هست.

دادستان سنندج با بیان این مطلب که توجه به حقوق شهروندی مددجویان از ویژگی های بارز زندانبانی اسلامی است، عنوان کرد: مددجویان در مدت زمانی که در زندان به سر می برند به هیچ وجه به حال خود رها نمی شوند بلکه همواره از سوی مسئولان خدوم زندان، اوقات فراغت آنان با استفاده از برنامه و فعالیت های مختلف اصلاحی و تربیتی به بهترین شیوه ممکن مدیریت می شود تا خدایی نکرده هیچگونه آسیبی متوجه آنان نشود .

لازم به ذکر است که دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در این دیدار با مرخصی مدت دار، مرخصی منجر به آزادی، اشتغال به کار و آزادی مشروط تعدادی از زندانیان واجد الشرایط موافقت کرد و بررسی پرونده های آنان جهت انجام مراحل قانونی به قاضی ناظر بر زندان محول شد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: