• چهارشنبه ۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-393-5
  • خبرنگار : 68015
  • منبع خبر : گزارش

رئیس دانشگاه کردستان تأکید کرد:

پژوهش کاربردی شاه کلید توسعه کردستان است

رییس دانشگاه کردستان با اشاره به اینکه  «پژوهش کاربردی» مبنای ارتباط دانشگاه با دستگاه‌های اجرایی در راستای توسعه استان خواهد بود، خواستار هم‌افزایی و ارتباط  پژوهش‌محور نهادهای خدمت‌رسان با دانشگاه شد .

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، فردین اخلاقیان‌طاب، در نشست تخصصی « آب» کلید توسعه، چالش قرن، که با حضور رؤسا و کارشناسان اجرایی استان و اعضای هیئت علمی دانشگاه کردستان در ساختمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد، با اشاره به اینکه دانشگاه‌ها در ابتدا با محوریت آموزشی شکل گرفتند، اظهار کرد: این امر در طولانی‌مدت جامعه را با چالش‌های جدید از جمله بیکاری و اشباع اشتغال در سیستم‌های دولتی مواجه کرد .
وی با ذکر اینکه آموزش همواره به عنوان محور و پایه توسعه نباید نقش خود را از دست بدهد، افزود: با توجه به اینکه نیازهای جامعه کنونی، متفاوت شده است و احساس نیاز برای نیل به دانشگاه کارآفرین روز به روز قوت می‌گیرد، باید تلاش کرد تا آموزش را به سمت و سوی خلق ایده و کارآفرینی هدایت کرد .
رئیس دانشگاه کردستان با بیان اینکه در کشور ما سال‌هاست که به مقوله « پژوهش»  به عنوان یک فعالیت لوکس و تجملاتی نگریسته شده است، گفت: از الزامات کنونی توسعه، رونق پژوهش در جامعه و دانشگاه با رویکرد توجه به نیازهاست .
وی با تأکید بر اینکه یکی از اهداف دانشگاه بین‌المللی شدن است، گفت: در بُعد توسعه، توجه به نقش و پتانسیل دانشگاه در راستای خدمت و تلاش برای پیشرفت و تولید ثروت در استان و کشور از الزامات کاربردی خواهد بود .
اخلاقیان‌طاب با تأکید بر لزوم هم‌افزایی و ارتباط پژوهش‌محور بین نهادهای خدمت‌رسان و دانشگاه، ادامه داد: از این امر می‌توان به عنوان بهترین اهرم درپیشرفت استان همپای استان‌های توسعه یافته یاد کرد .
وی در پایان تلاش برای حفاظت از نعمت‌های الهی از جمله «آب» را یک وظیفه اخلاقی و دینی دانست و یادآور شد: برقراری ارتباط سازنده و علمی دانشگاه با دستگاه‌های اجرایی، ارتباطی دو سویه برای حل مشکلات و ادای دین به جامعه است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: