• چهارشنبه ۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-397-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

فرماندار بانه:

بانه با محدودیت منابع آب مواجه است

فرماندار بانه با بیان اینکه منابع ذخیره آب شهرستان بانه محدود است، گفت: مشکل کم آبی بانه یک بحران جدی است و می‌بایست نهادینه کردن فرهنگ صحیح مصرف آب در بانه ترویج و نهادینه شود .

به گزارش‌ ایسنا، منطقه کردستان، محمد فلاحی در دومین نشست شورای‌حفاظت منابع آب شهرستان بانه با اشاره به منابع محدود آبی در شهرستان بانه و همچنین کاهش نزولات جوی اظهار کرد: موضوع کم آبی در بانه یک معضل و بحران اساسی است که باید جدی گرفته شود .

وی افزود: موضوع کم آبی در شهرستان بانه از یک طرف مربوط به محدود بودن منابع آبی و از طرفی دیگر کاهش نزولات جوی در سالیان اخیر است بطوری که این مشکل کم آبی در روستاهای بانه بویژه بخش مرکزی این شهرستان بیشتر است .

فرماندار بانه در مرحله اول تامین آب شرب شهری و روستایی را از اولویت های اداره منابع آب این شهرستان عنوان کرد و گفت: در مرحله اول بایستی تامین آب شرب شهری و روستایی مورد توجه ادارات ذیربط قرار بگیرد در مرحله بعد برای مصارف کشاورزی به آن توجه شود .

وی با اشاره به اجرای پروژه خط انتقال اضطراری آب سد عباس آباد به شبکه آب شرب شهری بانه تصریح کرد: با تکمیل شدن این پروژه و انتقال آب از سد عباس آباد به بانه مشکل کم آبی این شهر تا حد قابل ملاحضه ای برطرف می شود .

این مسئول با اشاره به وضعیت موجود ترویج فرهنگ مصرف صحیح آب و همکاری مردم در مدیریت مصرف آب را ضروری دانست و از رسانه ها بویژه فضای مجازی در ترویج فرهنگ مصرف آب در بین اقشار مختلف جامعه تاکید کرد .

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ساخت و سازهای بی رویه در حریم رودخانه اصلی شهر بانه؛ بر ایجاد حفاظ و ممانعت از ساخت و ساز در حریم و بستر رودخانه اصلی شهر و صیانت از منابع آبی موجود تاکید کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: