• سه شنبه ۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-293-5
  • خبرنگار : 68018
  • منبع خبر : گزارش

رئیس جهاددانشگاهی استان کردستان اعلام کرد؛

آموزش 20 هزار نفر در مراکز آموزشی جهاددانشگاهی کردستان

رئیس جهاددانشگاهی استان کردستان از آموزش سالانه 20 هزار نفر در مراکز آموزشی جهاددانشگاهی استان خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، چیا سهراب نژاد در دیدار با استاندار کردستان ضمن اشاره به اینکه جهاددانشگاهی در کشور در سال 59 تاسیس شده است، اظهار کرد: جهاددانشگاهی در کشور دارای مراکز آموزشی و پژوهشی گسترده در سراسر کشور است.

وی با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی در استان کردستان در سال 85 تاسیس شده و در طول این چندسال خدمات خوبی را در استان ارائه داده است، عنوان کرد: جهاددانشگاهی استان کردستان در حوزه های مختلفی فعالیت خود را اغاز کرده است و در تمامی این حوزه ها توانسته است خدمات مفید و موثری را در استان ارائه بدهد.

رئیس جهاددانشگاهی استان کردستان به مرکز آموزش این نهاد اشاره کرد و گفت: آموزش در دوبخش بلند مدت و کوتاه مدت فعایت خود را در خصوص مسائل آموزشی انجام داده است و به گونه ای منبع اصلی درآمد امروزه جهاددانشگاهی استان به خدمات این حوزه باز می گردد.

سهراب نژاد با بیان این مهم که یکی از بزرگترین دانشگاه های  علمی کاربردی استان زیر مجموعه مرکز آموزش جهاددانشگاهی است، ذکر کرد: دانشگاه علمی کاربردی جهاددانشگاهی استان کردستان در متراژ سه هزار و سه متر و با هزینه بیش از 20 میلیارد ریال از محل درآمدهای جهاددانشگاهی ساخته شده و در راستای آموزش به دانشجویان در خدمت جامعه است.

وی با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی استان کردستان درآمد حاصله بخش آموزش را در بحث پژوهش هزینه می کند، تصریح کرد: امروزه بازار کار در استان بسیار مهم است و جهاددانشگاهی برای این مهم دوره های آموزش کوتاه مدت را دستور کار قرار داده است تا افراد را برای ورود به بازار کار آماده کند.

رئیس جهاددانشگاهی استان کردستان در ادامه با بیان این مطلب که سالانه 20 هزار نفر در مراکز جهاد دانشگاهی در حال آموزش هستند، عنوان کرد: مراکز آموزشی جهاددانشگاهی به صورت بازار محور فعالیت می کنند و در تمام استان نیز شعبه دارد.

سهراب نژاد افزود: در طرح مشاغل خانگی دو هزار و 600 شغل سهم کردستان است که در این خصوص جهاددانشگاهی استان کردستان بستر سازی و آماده کردن فضای کار برای را در سه فاز اجرایی خواهد کرد.

وی ضمن اشاره به اینکه جهاددانشگاهی در خصوص طرح اشتغال روستای سهیم است، افزود: رسالت جهاددانشگاهی اشتغال زایی نیست بلکه بستر را برای ایجاد اشتغال ایجاد می کند اما متاسفانه هنوز به عضویت کارگروه اشتغال درنیامده و امیدواریم در آینده نزدیک این مهم اجرایی شود.

رئیس جهاددانشگاهی استان کردستان در ادامه گفت: امروزه مسئله اصلی جامعه بیکاری است و جهاددانشگاهی استان گام مهمی را در این راستا برداشته است که این مهم می طلبد استان نیز توجه ویژه ای به این نهاد داشته باشد.

وی در ادامه سخنان خود به حوزه پژوهش جهاددانشگاهی استان پرداخت و گفت: توت فرنگی کردستان از لحاظ بسته بندی مشکل جدی دارد و نمی توان این محصول را به استان های دیگر صادر کرد؛ بر همین اساس با توجه به علمی که جهاددانشگاهی دارد می توان در این بحث نیز اقدامات لازم را انجام داد.

رئیس جهاددانشگاهی استان کردستان در ادامه، از عدم حمایت دستگاه های اجرایی در خصوص پروژه های علمی این نهاد ابراز نگرانی کرد و افزود: پشتوانه مالی جهاددانشگاهی کردستان ضعیف است که این مهم می طلبد در اجرای طرح های پژوهشی و علمی از لحاظ اعتبار مالی به این نهاد کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه یکی از بزرگترین و مجهزترین مرکز تخصصی GIS غرب کشور متعلق به جهاددانشگاهی استان کردستان است، ذکر کرد: این مرکز کارهای مفیدی را برای دستگاه های اجرایی استان انجام داده است که باید از این ظرفیت به خوبی استفاده شود.

وی در ادامه این دیدار به مرکز افکارسنجی ایسپا هم اشاره و بیان کرد: این مرکز بیشتر فعالیت خود را در خصوص آمارگیری و نظرسنجی و نیازسنجی از دستگاهای اجرایی برعهده دارد و می تواند خدمات شایانی نیز به دولت ارائه دهد.

سهراب نژاد با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی دارای پتانسیل و ظرفیت های مناسبی است، خاطرنشان کرد: جهاددانشگاهی با توجه به اینکه غیردولتی بوده است از اعتبارات دولتی و استانی محروم مانده، این در حالی است که می توانیم این اعتبارات را همانند استان های دیگر داشته باشیم.

رئیس جهاددانشگاهی استان کردستان در پایان یادآور شد: میزان  شیوع   سرطان سینه و ناباروری در استان کردستان زیاد است که جهاددانشگاهی  این پتانسیل را دارد که مرکز سرطان سینه و مرکز درمان ناباروری را راه اندازی کند اما این مهم نیازمند اعتبار و حمایت استان است.

 

 

 

 

 

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: