• شنبه ۳۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9610-1497-5
  • خبرنگار : 68002
  • منبع خبر : گفتگو

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دیواندره

اجرای 42 طرح کاشت گیاه دارویی در مراتع شهرستان دیواندره

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دیواندره از اجرای 42 طرح کاشت گیاه دارویی در مراتع این شهرستان خبر داد.

محمد رئوف نصری در گفت و گو با خبرگزاری ایسنا منطقه کردستان، گفت: با هدف ایجاد فرصت های شغلی جدید، افزایش تولید محصولات فرعی مراتع و مهمتر از همه مشارکت بهره برداران محلی در امر پیشگیری از تخریب اراضی ملی در 31 روستا شهرستان دیواندره، 42 طرح کاشت گیاه دارویی در حال اجرا می باشد که مساحتی بیش از 411 هزار مترمربع را شامل می شود.

افزود: درآمد مناسب، وجود بازار فروش خوب و نیاز به سرمایه کم تولید گیاهان دارویی را به قابلیتی برای تحقق به شعار سال یعنی تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال تبدیل کرده و همچنین توسعه کشت گیاهان دارویی، علاوه بر کمک به اشتغال به صیانت از اراضی ملی کمک بسیاری می کند.

وی عنوان کرد: یکی از راه‏های تولید و اشتغال در اقتصاد مقاومتی، توسعه تولیدات محصولات جنگلی، مرتعی و گیاهان دارویی می باشد که علاوه بر نقش تاثیرگذار در اقتصاد بهره برداران محلی، می‌توانند تاثیر به سزایی در امر صادرات داشته باشند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دیواندره خاطرنشان کرد: به منظور تقویت پوشش گیاهان مرتعی در چهار منطقه یوز باشکندی، سرتخت سارال، قالوجه و قره دره از مراتع شهرستان دیواندره با همکاری تشکل های مردمی، مساحت 225 هکتار از مراتع شهرستان بذرپاشی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: