• دوشنبه ۲۵ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۴
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9610-1197-5
  • خبرنگار : 68021
  • منبع خبر : گزارش

مدیر اداره آب و فاضلاب روستایی سقز:

28 طرح آبرسانی در روستاهای سقز در دست اجراست

مدیر اداره آب و فاضلاب روستایی سقز از اجرای 28 طرح تامین آب و آبرسانی در روستاهای این شهرستان با اعتبار 142 میلیارد ریال خبر داد .

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، صدیق محمدزاده در جلسه ساماندهی کالبدی زیرساختی و میراث فرهنگی ستاد بازآفرینی شهری شهرستان سقز اظهار کرد: 11 طرح با هزینه 29 میلیارد و 600 میلیون ریال از محل دو درصد درآمد نفت و گاز و 12 پروژه با هزینه 23 میلیارد و 200 میلیون ریال از محل ماده 180 (توازن منطقه ای) تامین می شود.

وی ادامه داد: دو پروژه هم با هزینه یک میلیارد و 400 میلیون ریال ازمحل بند (ج) تبصره 9 بودجه، دو پروژه با هزینه 64 میلیارد و 708 میلیون ریال شامل مجتمع های کوچه طلا و باغلوجه با تعداد 20 روستا از محل ردیف ملی و صندوق توسعه ملی تامین اعتبار خواهد شد.

مدیر اداره آب و فاضلاب روستایی سقز عنوان کرد: یک پروژه نیز با هزینه 20 میلیارد ریال شامل آبرسانی به 12 روستای بخش امام از مجتمع آبرسانی اوباتو و سد سیاه زاخ دیواندره از محل صندوق توسعه ملی و مطالعه مکان سنجی تامین آب آشامیدنی 60 روستای پایین دست سد شهید صالحیان (چراغ ویس) با اعتبار سه میلیارد و 400 میلیون ریال از محل دو درصد نفت و گاز در بخش مرکزی تامین اعتبار می شود . وی عنوان کرد: تاکنون از محل دو درصد درآمد نفت و گاز 13 درصد اعتبارات و از محل توازن منطقه ای 29 درصد اعتبارات تخصیص یافته است.

محمدزاده یادآور شد: از 272 روستای دارای سکنه شهرستان سقز 164 روستا تحت پوشش این اداره است.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: