• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-6390-5
  • خبرنگار : 68002
  • منبع خبر : گزارش

دلایل دین‌گریزی در جامعه به عنوان یک اصل به فراموشی سپرده شده است

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان اظهار کرد: متاسفانه امروزه دلایل مولفه دین‌گریزی در جامعه به عنوان یک اصل به فراموشی سپرده شده است و حجاب نیز به بخشی از این مولفه مورد توجه است.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، جمال ارشدی در دومین کمیته تخصصی عفاف و حجاب که در مجتمع فرهنگی نور سنندج برگزار شد، با اشاره به اینکه امروز با مجموعه‌ای از نابهنجاری‌های اجتماعی مواجه هستیم اظهار کرد: متاسفانه آنچه که در این راستا مطرح است بی‌توجهی به اعتقادات است و اعتقادات و باورها میان مردم ما کمرنگ شده‌اند .

وی افزود: تبلیغات مذهبی در جامعه تنها به حوزه حجاب و عفاف خلاصه نمی‌شود و متاسفانه دین‌گریزی را میان نوجوانان و جوانان شاهد هستیم .

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان عنوان کرد: آنچه که مدنظر نظام اسلامی است ارزش‌های اسلامی بوده و در دین نیز روی این مهم تاکید شده است بنابراین باید در مراکز آموزشی به ویژه محافل دانشگاهها روی این مبحث کار شود .

ارشدی ایجاد برنامه‌های نشاط‌آور و تقویت فاکتور حجاب و عفاف با استفاده از بیان دلایل مفید بودن این مهم از طریق زیباشناختی را امری ضروری خواند و بیان کرد: باید بدنه اجتماع باور کنند که حجاب برایشان مفید است و ادارات نیز باید برنامه‌هایی تدوین کنند که در راستای زیباشناختی ارزش‌های دینی و اسلامی به ویژه حجاب و عفاف باشد .

وی همچنین تقویت حس وفاداری و اعتماد میان جوانان را مورد تاکید قرار داد و گفت: تا زمانی که جوانان و نوجوانان به بزرگترها و اطرافیان خود اعتماد نکنند نمی‌توانند حرف‌های آنها را قبول داشته باشند بنابراین باید وفاداری و اعتماد در جامعه تقویت شود .

ارشدی احساس ناامیدی در جامعه را گناه بزرگی خواند و گفت: باید زمینه ایجاد امید در جامعه فراهم شود و این مهم نیز باید در فعالیت‌های فرهنگی مورد توجه قرار گیرد .

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان در پایان خواستار تدوین برنامه‌های سال 97 توسط ادارات مختلف استان در حوزه حجاب و عفاف شد و گفت: ادارات باید تا ماه آینده برنامه‌های خود را به استانداری اعلام کنند .

در ادامه این جلسه سایر نمایندگان ادارات فرهنگی استان نیز نظرات و برنامه‌های خود را در حوزه حجاب و عفاف اعلام کردند .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: