• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-4794-5
  • خبرنگار : 68002
  • منبع خبر : گزارش

فرهنگسازی در زمینه حجاب و عفاف نیازمند برنامه ریزی درست است

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان گفت: اگر به دنبال فرهنگسازی در زمینه حجاب و عفاف هستیم و از عدم رعایت درست آن در جامعه نگرانیم باید برنامه‌ریزی درستی داشته باشیم تا بتوانیم به اهداف دست پیدا کنیم .

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، حجت‌الاسلام مختار کرمی ظهر امروز در دومین کمیته تخصصی عفاف و حجاب که در مجتمع فرهنگی نور سنندج برگزار شد، اظهار کرد: حجاب به عنوان یکی از ضروریات دین مبین اسلامی است و باید تعریفی درست از این مقوله داشته باشیم تا بتوانیم برای ترویج آن نیز برنامه‌ریزی کنیم .

وی با اشاره به اینکه حوزه حجاب و عفاف نیازمند یک راهبرد و نقشه راه است، افزود: باید برنامه‌ای زمانبندی و تقویمی اجرایی برای فعالیت‌های حوزه حجاب و عفاف در استان تدوین شود .

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان بیان کرد: متاسفانه فعالیت دستگاه‌های فرهنگی در حوزه حجاب و عفاف به شدت پایین است و به جای تجلیل افراد در حوزه حجاب و عفاف باید به تحلیل این مقوله و چگونگی ترویج آن در جامعه بپردازیم .

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان یادآور شد: اگر به دنبال فرهنگسازی در زمینه حجاب و عفاف هستیم و از عدم رعایت درست آن در جامعه نگرانیم باید برنامه‌ریزی درستی داشته باشیم تا بتوانیم به اهداف دست پیدا کنیم .

حجت‌الاسلام کرمی اضافه کرد: نمایندگان ادارات استان باید به حجاب و عفاف به عنوان یک ضرورت در جامعه نگاه کنند و نسبت به رسالت خود در این حوزه احساس مسئولیت داشته باشند تا شاهد حل مشکلات  موجود در این حوزه باشیم .

وی با بیان اینکه حجاب همواره یک موضوع دینی و اجتماعی محسوب می‌شده است، عنوان کرد: در دوره رضاشاه این مقوله به عنوان یک موضوع سیاسی مطرح و همین امر باعث شد تا کشورهای غربی نگاه سیاسی به این موضوع را ادامه دهند .

وی اضافه کرد: باید پیامدهای حجاب و عفاف برای مردم تشریح و با ارائه کار فرهنگی یک الگوی مناسب و ارزان قیمت از نظر پوشش برای افراد معرفی شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: