• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-6190-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

طی یک ماه گذشته؛

پنج مرکز توزیع و عرضه مواد غذایی در کردستان پلمپ شده است

کارشناس بهداشت محیط مواد غذایی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت:در یک ماه گذشته پنج مرکز توزیع و عرضه مواد غذایی در استان کردستان پلمپ شده است .

مسعود عبدالهی در گفت و گو با ایسنا منطقه کردستان اظهار کرد: از ابتدا تا پایان آذر سال جاری 6 هزار و 721 مورد بازرسی از مراکز تهیه و توزیع، فروش مواد غذایی و اماکن عمومی استان به عمل آمده که از این تعداد حدود پنج مرکز توزیع و عرضه مواد غذایی پلمپ شده است .
وی افزود: در این مدت تا کنون 32 هزار و 535 کیلوگرم مواد غذایی فاسد و غیر قابل مصرف  ضبط و معدوم شده است .
وی با اشاره به بازرسی های مذکور در آذرماه سال جاری عنوان کرد: در این مدت 231 مورد اخطاریه برای مراکز متخلف صادر شده و 71 مورد از اماکن عمومی و مراکز عرضه مواد غذایی جهت رسیدگی به تخلفات به مقامات قضایی معرفی شدند .
کارشناس بهداشت محیط مواد غذایی دانشگاه علوم پزشکی کردستان بیان کرد: در بازرسی های 6 ماه نخست امسال از مراکز تهیه، توزیع و فروش مواد غذایی استان، 25 هزار و 896 مورد بازرسی از مراکز عرضه توزیع مواد غذایی استان انجام شده و 127 هزار و 467 کیلوگرم مواد غذایی فاسد و غیرقابل مصرف نیز کشف ضبط و معدوم شده است .
وی افزود: در نیمه نخست امسال 150 مرکز توزیع و عرضه مواد غذایی در نیمه نخست امسال پلمپ شد و این اماکن به پرداخت 122 میلیون و 250 هزار ریال جریمه نقدی محکوم شدند و 402 مورد نیز به مراجع قضای معرفی شدند .
عبدالهی با اشاره به اینکه عرضه محصولات غذایی حساس تابع شرایط خاص بهداشتی بوده در همین راستا ارتباط تاریخ های تولید، انقضاء و شرایط نگهداری ماده غذایی، بهداشت فردی و ساختمانی مورد ارزیابی قرار می گیرد خاطرنشان کرد: در صورت مشاهده تخلف بهداشتی و تقلب با افراد متخلف قاطعانه برخورد می شود .
وی یادآور شد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه مشکل بهداشتی از سوی مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی مبتنی بر رعایت نکردن موازین بهداشتی و عرضه مواد غذایی غیر بهداشتی مراتب را به سامانه 190 اعلام کنند تا در سریع ترین زمان از سوی بازرسان بهداشتی پی گیری شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: