• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۴
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9610-997-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

فرماندار دیواندره:

بیکاری جوانان ریشه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی است

فرماندار دیواندره گفت: اگر شغل و معیشت مردم به ‌ویژه جوانان تأمین شود، بسیاری از آسیب‌های اجتماعی که امروز شاهد آنها هستیم ریشه‌کن می شود .

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، جعفر توان در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان دیواندره، دغدغه اصلی مسئولان را بیکاری جوانان دانست و افزود: هراندازه‌ای که بتوانیم افراد جویای کار را ساماندهی کنیم همان اندازه می‌توانیم در کاهش آسیب‌های اجتماعی موفق ‌تر عمل کنیم .

وی تصریح کرد: ستاد ساماندهی امور جوانان باید آسیب های اجتماعی را بررسی و وضعیت اشتغال جوانان را پیگیری کند و جهت گیری اصلی ستاد در راستای تمرکز بر مشاغل بومی متناسب با تحصیلات و مهارت جوانان شهرستان در تمام زمینه ها، بویژه مشاغل خانگی باشد .

فرماندار دیواندره عنوان کرد: دولت بیشترین حمایت را از طرح تکاپو "توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار" با هدف توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار بر اساس مزیت های منطقه ای را دارد اما متاسفانه در شهرستان دیواندره به درستی از این طرح استفاده نشده است .

وی بر حمایت از سرمایه گذاران تاکید و تصریح کرد: از سرمایه گذاران طرح های اشتغالزایی حمایت می کنیم تا زمینه فعالیت آنها گسترش پیدا کند و بستر و زمینه سرمایه گذاری را برای آنان فراهم می کنیم .

توان گفت: باید برای ایجاد اشتغال، برنامه های کوتاه مدت در نظر گرفته شود و در کنار آن برنامه های ریشه ای و بلند مدت نیز در نظر گرفته شود .

وی در ادامه با بیان اینکه اعضای کارگروه باید برنامه محور و نتیجه گرا باشند، افزود: باید اقدامات اساسی در راستای بیانات مقام معظم رهبری انجام دهیم و نقطه نظرات کاربردی و عملی را در نظر بگیریم و بر روی آن برنامه ریزی کنیم .

توان در ادامه از عدم رعایت فرصت های شغلی شهرستان انتقاد و خاطرنشان کرد: با ترویج مشاغل خانگی از جمله فرش بافی، پرورش قارچ و غیره فاصله بین فرصت های شغلی بین جوانان بویژه زنان را به حداقل برسانیم .

فرماندار دیواندره در پایان به چالش های پیش روی جوانان اشاره کرد و یادآور شد: عدم تعامل بين موسسات آموزشي و بازار كار، نبود فرصت هاي شغلي كافي و نابرابر، ضعف برنامه هاي حمايت از خود اشتغالي، سازمان يافته نبودن بازار كار كشور و كم رنگ بودن نقش موسسات كاريابي و موسسات محل تحصيل مهم ترين مانع برای اشتغال و موفقیت جوانان محسوب مي شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: