• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-6991-5
  • خبرنگار : 68002
  • منبع خبر : گزارش

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان:

کلیه شهرستان های کردستان مشمول طرح توسعه باغات شدند

رییس جهادکشاورزی استان کردستان گفت: با توجه به پیگیری های انجام شده و موانع قانونی که برداشته شده تمام شهرستان های استان کردستان مشمول طرح توسعه باغات شده اند.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان خالد جعفری در جلسه طرح توسعه باغات استان کردستان اظهار کرد: طی جلسه ای که در وزارت جهاد کشاورزی با حضور معاونین وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد، موانع و محدودیت های طرح توسعه باغات برداشته شد و تمام شهرستان های استان کردستان مشمول این طرح شدند.

وی با بیان اینکه استان کردستان از مستعدترین استان های کشور برای توسعه باغات است بیان کرد:  توسعه باغات در مناطقی که  بالای 150 میلی متر میانگین بارندگی دارند، با بررسی و نظرات کارشناسی طرح توسعه باغات اجرا می شود.

رییس جهادکشاورزی استان کردستان بیان کرد: طرح توسعه باغات از ابتدای سال 96 تا کنون 59 هکتار اجرا و به مرحله غرص نهال رسیده است.

وی خواستار تسریع در روند توسعه باغات استان شد و به مدیران شهرستان توصیه کرد که نهایت تلاش و توان کارشناسان را در این خصوص به کار بگیرند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان، با تاکید بر اینکه مدیرکل و مجموعه منابع طبیعی استان هم در این طرح، همکاری و هماهنگی لازم را با جهاد کشاورزی دارند  خاطر نشان کرد:  جلسات هماهنگی و فنی توسعه باغات هر هفته با حضور مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان و نماینده منابع طبیعی برگزار شود.

جعفری تصریح کرد: شرایط برای توسعه باغات در استان مساعد است و باید بیشترین استفاده را از این پتانسیل در جهت افزایش و پایداری در تولید و اشتغال جوانان ببریم.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: