• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-6891-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان عنوان کرد:

تولید 5 هزار تُن تخم مرغ در کردستان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان از تولید پنج هزار تُن تخم مرغ در استان خبر داد و گفت: کردستان به 15 هزار تُن تخم مرغ نیاز دارد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، خالد جعفری شامگاه ‌شنبه(23 دی‌ماه) در جلسه شورای اشتغال استان که در استانداری کردستان برگزار شد، اظهار کرد: استان کردستان به 15 هزار تُن تخم مرغ نیاز دارد که در حال حاضر پنج هزار تُن تولید می کند.

وی با اشاره به اینکه هفت استان کشور 80 درصد تخم مرغ کشور را تولید می کنند، ادامه داد: امسال همچنین 42 هزار تُن مرغ در استان به مصرف رسیده است و هدفگذاری کرده ایم که میزان تولید مرغ استان را به 80 هزار تُن افزایش دهیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان عنوان کرد: با توجه به ظرفیتی که کردستان در زمینه مرغداری دارد مرغ این استان برای 12 استان کشور صادر می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان اعلام کرد: 750 واحد مزعداری در کردستان مشغول به فعالیت هستند که تسهیلات 500 واحد از این تعداد را بانک کشاورزی پرداخت کرده است.

وی گفت: با توجه به اشباع بازار مرغداری، جهاد کشاورزی از سال 93 در کل کشور صدور مجوز برای مرغداری را ممنوع کرده که یکی از دلایل کاهش سرمایه گذاری در این بخش همین مسئله است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: