• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-6791-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان:

همکاری بانک‌ها با طرح اشتغال فراگیر در کردستان مطلوب نیست

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان، از عدم همکاری بانک های عامل استان در پرداخت تسهیلات طرح اشتغال فراگیر انتقاد کرد و گفت:  همکاری بانک‌ها با طرح اشتغال فراگیر در کردستان مطلوب نیست.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، «حسین فیروزی» شامگاه (‌شنبه 23 دی‌ماه) در جلسه شورای اشتغال استان که در استانداری کردستان برگزار شد، اظهار کرد: سهم استان کردستان در طرح اشتغال فراگیر بالغ بر ۶۴۲ میلیارد تومان است .

وی با اشاره به اینکه بانک‌های رفاه، صادرات، ملی، ملت، تجارت، توسعه تعاون، سپه و کشاورزی، هشت بانک‌ عامل این طرح هستند؛ از عدم همکاری بانک های عامل استان در پرداخت تسهیلات طرح اشتغال فراگیر انتقاد کرد.

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان با اشاره به اینکه برخی از بانک ها عدم راه اندازی سامانه کارا را دلیل پرداخت نکردن تسهیلات می دانند، عنوان کرد: منتظر راه اندازی سامانه کارا نباشید، چون این طرح ها در کمیته فنی و کارگروه های مربوطه مورد تایید قرار گرفته و مصوب شده‌اند.

وی ادامه داد: بانک ها طی سه روز آینده به بررسی طرح‌ها بپردازند و نواقص آنها را شناسایی و به کمیته فنی ارجاع دهند.

فیروزی همچنین گفت: اینکه بانک ها عنوان می کنند طرح ها بانک پذیر نیستند، قابل قبول نیست چون باید با مدرک و مستندات بگویند که چرا و به چه دلیلی بانک پذیر نیستند.

وی با بیان اینکه تاکنون 639 میلیارد تومان طرح به بانک های عامل استان ارجاع داده شده است، اعلام کرد: تاکنون فقط تسهیلات هشت طرح توسط بانک کشاورزی استان پرداخت شده است و بانک های دیگر هیچ پرداختی نداشته اند.

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان همچنین از بانک‌ها خواست طرح های با اشتغالزایی بیشتر را در اولویت پرداخت تسهیلات قرار دهند.

وی تاکید کرد: طرح‌هایی که به بانک‌ها معرفی می‌شوند مشکل توجیه اقتصادی ندارند و از بانک‌ها می‌خواهیم سریع‌تر به درخواست آن‌ها رسیدگی و تسهیلات را پرداخت کنند .

فیروزی خطاب به بانک ها گفت: طرح های خود اشتغالی و مشاغل خانگی که مشمول طرح اشتغال فراگیر نمی شوند را مشخص و طُرق دیگری تسهیلات را به آنها پرداخت کنید. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: