• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9610-897-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گزارش

در دهه مبارکه فجر صورت می گیرد:


بهره برداری از فاز دوم سد عباس آباد بانه/مشکل کم آبی بانه رفع می شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کردستان گفت: فاز دوم سد عباس آباد بانه با پمپاژ ۲۵۰ لیتر آب برثانیه تا دهه مبارکه فجر به بهره برداری می رسد و مشکل کم آبی شهر بانه نیز حل خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کردستان امیر قادری امروز در بازدید از روند کار سد عباس آباد بانه اظهار کرد: باتوجه به کمبود نزولات جوی و بارندگی های کمی که امسال داشتیم، همواره بحث تامین آب شرب بانه از دغدغه ها و نگرانی هایمان بوده است؛به همین جهت شرکت آب و فاضلاب استان کردستان در یک اقدام اورژانسی بحث کم آبی شهر بانه را در برنامه اجرایی خود قرار داده و درحال بهربرداری از فاز دوم سد عباس آباد است.

وی افزود: باتوجه به تلاش و پیگیری های متعدد تا دهه مبارکه فجر این پروژه به بهره برداری می پیوندد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کردستان بیان کرد: فاز اول این پروژه در آبانماه وارد معدن شد و با پمپاژ حدود 90 لیترآب برثانیه،  ۴۰  درصد از آب این شهرستان را تامین می کرد.

وی عنوان کرد:  با بهره برداری از فاز دوم این سد در مجموع ۲۵۰ لیتر آب در ثانیه پمپاژ می شود.

قادری کل اعتبار این پروژه را ۶ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت:  ۳  میلیارد تومان این اعتبار از طریق وزارت نیرو و ۳ میلیارد دیگر هم توسط شرکت آب و فاضلاب استان کردستان از طریق منابع داخلی تامین شده است.

وی خاطر نشان کرد: فاز اول این پروژه در اصل موقتی بود ولی تا بهره برداری از فاز دوم توانسته آب این شهرستان را تامین کند همچنین آب سد عباس آباد با کیفیت تر از آبی است که در حال حاضر از طریق سد بانه تامین می شود و می توان تا چند سال آینده دغدغه کم آبی بانه را کاهش یابد.

مدیر عامل آب و فاضلاب شهری کردستان محمد حسین محمدی نیز در همین راستا افزود: پروژه تامین آب اضطراری بانه برای پمپاژ 250 لیتر آب در ثانیه طراحی شده و دارای سیستم تصفیه برای همین میزان آب است.

وی اعلام کرد: فاز دوم این پروژه شامل احداث خط انتقال جدید به طول 6/5 کیلومتر، بهره برداری از یک باب مخزن 5 هزار متر مکعب و ایجاد ظرفیت پمپاژ برای باقیمانده که حدود 180 لیتر می باشد است.

جلال صالحی رئیس اداره امور آب و فاضلاب بانه نیز اظهار کرد : در حال حاضر آبی که از سد عباس آباد وارد ایستگاه پمپاژ بوئین می شود بعد از تصفیه از فیلتر های سیار نیز عبور کرده و 90 لیتر آب وارد خط انتقال و منبع عثمان آباد شده و جهت مصرف به شهر منتقل می شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: