• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-6691-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

سنندج دارای بیشترین سهم در طرح اشتغال فراگیر است

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان گفت: شهرستان سنندج با 213 طرح و شهرستان کامیاران با هشت به ترتیب دارای بیشترین و کمترین سهم در طرح اشتغال فراگیر استان هستند.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، برهان صلواتی شامگاه شنبه(23 دی) در شورای اشتغال استان کردستان که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار کرد: تاکنون یک هزار و 802 طرح توسط کمیته فنی شهرستان های استان با اعتباری بالغ بر یک هزار و 45 میلیارد تومان برای طرح اشتغال فراگیر در استان مصوب شده است.

وی افزود: از این میزان 841 طرح با اعتباری بالغ بر 122 میلیارد تومان، از جمله طرح‌هایی هستند که نیازمند تسهیلات کمتر از 250 میلیون تومان بوده و به بانک ها ارجاع داده شده‌اند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان عنوان کرد: شهرستان سنندج با 213 طرح و شهرستان کامیاران با هشت به ترتیب دارای بیشترین و کمترین سهم در طرح اشتغال فراگیر استان هستند.

وی ادامه داد: در مجموع 639 میلیارد تومان طرح بر طبق مصوبه کمیته فنی استان و شهرستان ها به بانک های استان ارجاع داده شده است.

صلواتی اعلام کرد: تاکنون از مجموع طرح هایی که به بانک های عامل استان معرفی شده، فقط هفت مورد توسط بانک کشاورزی استان پرداخت شده است.

وی همچنین میزان سهم استان در بخش اشتغال روستایی را 260 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: مناطق هدف اجرای این طرح، مناطق مرزی و محروم است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان ذکر کرد: طی چهار سال گذشته بیشترین فعالیت های عمرانی در روستاهای استان کردستان توسط دولت صورت گرفته است.

وی در ادامه سخنان خود به طرح کارورزی هم اشاره و بیان کرد: سهمیه استان در این طرح چهار هزار و 995 نفر است که تاکنون پنج هزار و 130 نفر کردستانی در این طرح ثبت نام کرده اند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان، تعداد کارفرماهایی را که در این طرح ثبت نام کرده اند 921 مورد عنوان کرد که برای 353 مورد آنها مجوز آموزش صادر شده است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: