• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-6591-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

توزیع بیش از ۱۰۵ میلیون لیتر سوخت در بخش کشاورزی کردستان

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۱۰۵ میلیون لیتر سوخت بین بهره برداران بخش کشاورزی استان کردستان توزیع شده است .

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، فریدون یاسمی در دیدار با مدیر جدید سازمان جهاد کشاورزی استان، اظهار کرد: این میزان سوخت توزیعی با افزایش ۱۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل همراه بوده است.

وی با اشاره به افزایش و توسعه بخش کشاورزی در استان، افزود: تخصیص سهمیه سوخت بخش کشاورزی براساس سطح زمین زیر کشت و تعداد ادوات کشاورزی انجام می پذیرد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کردستان با اشاره به وضعیت مطلوب ذخیره سازی فرآورده های نفتی در تاسیسات انبار های نفت منطقه و ابراز اطمینان بابت سوخت رسانی مطلوب به بخش کشاورزی تا اتمام دوره، عنوان کرد: سوخت بخش کشاورزی توسط ۴۴۳ فروشندگی در سطح روستاها و بیش از ۶۰ واحد جایگاه سوخت در استان به کشاورزان تحویل می‌شود .

وی در ادامه به تامین سوخت بیش از  2 هزار و 12 حلقه چاه آب کشاورزی مجاز در استان اشاره و با بیان اینکه استان کردستان یکی از قطب های کشاورزی کشور در تامین گندم، محصولات باغی، صنایع تبدیلی و مرغداری است، تصریح کرد: برنامه ریزی و تعامل بسیار خوبی با سایر ادارات از جمله جهاد کشاورزی جهت تامین سوخت بخش کشاورزی انجام و راهکارهای مناسبی در تامین و توزیع به موقع سوخت کشاورزان اندیشیده شده است .

وی در ادامه به اقدامات این شرکت در راستای بهینه سازی مصرف سوخت و جلوگیری ازعرضه خارج از شبکه فرآورده های نفتی اشاره و از تشکیل کمیته متشکل از کارشناسان این منطقه، شرکت گاز و جهاد کشاورزی استان جهت تبدیل سوخت واحدهای تولیدی و مرغداری ها از سوخت مایع به گاز طبیعی خبر داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: