• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-4094-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان عنوان کرد:

پوشش 90 درصدی دانش آموزان دوره متوسطه اول در جشنواره نوجوان خوارزمی

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان از پوشش 90 درصدی دانش آموزان دوره متوسطه اول استان در جشنواره نوجوان خوارزمی خبر داد

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، رشید قربانی امروز در نشست آموزشی تخصصی ناظرین محورهای شش گانه جشنواره نوجوان خوارزمی که در سالن آمفی تئاتر دبیرستان امام شافعی سنندج برگزار شد، اظهار کرد: جشنواره نوجوان خوارزمی در دوره اول متوسطه، محوری ترین و کیفیت بخش ترین حلقه و مهم ترین برند و نماد این دوره است .

وی با بیان اینکه برگزاری جشنواره نوجوان خوارزمی می تواند در عملیاتی شدن سند تحول بنیادین و ساحت های شش گانه بسیار تاثیرگذار باشد، افزود: این جشنواره در نهادینه سازی یکی از محورهای ساحت های شش گانه سند تحول بنیادین بویژه در ساحت اقتصادی و حرفه ای موثر باشد .

قربانی کار بست آموخته ها در زندگی و ارتقای سطح زندگی افراد را یکی از اهداف برگزاری جشنواره نوجوان خوارزمی عنوان کرد و گفت: اگر این آموخته ها عملیاتی و کاربردی شود به زندگی بهتر افراد کمک خواهد کرد .

وی با بیان اینکه یادگیری ها در بسیاری از دروس خیلی پایدار نیست، تصریح کرد: جشنواره نوجوان خوارزمی علم را ماندنی و اثربخش می کند و از این حیث قابل اهمیت است .

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان از پوشش 90 درصدی دانش آموزان دوره متوسطه اول استان در جشنواره نوجوان خوارزمی خبر داد و گفت: برای ایجاد یادگیری عمیق و پایدار باید همه دانش آموزان در مرحله آموزشگاهی این جشنواره درگیر شده و در این جشنواره شرکت کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به بیان مطالبی در خصوص اهمیت پژوهش در آموزش و پرورش پرداخت و عنوان کرد: پژوهش در بین معلم‌ها به صورت اقدام پژوهی و پژوهش در میان دانش آموزان نیز با شرکت در جشنواره های جابربن حیان، نوجوان و جوان خوارزمی صورت می گیرد .

قربانی با بیان اینکه جشنواره نوجوان خوارزمی، پایدارترین و ارزشمندترین اقدام پژوهشی در دوره متوسطه اول است، خاطرنشان کرد: این جشنواره اقدام پژوهشی در عمل برای دانش آموزان است که فرد را درگیر می کند و موجب یادگیری پایدار و افزایش کیفیت یادگیری می شود .

لازم به ذکر است؛ این دوره آموزشی تخصصی با حضور بیش از 110 نفر از ناظرین جشنواره نوجوان خوارزمی شهرستان ها و مناطق و همچنین کارشناسان شهرستان ها و مناطق تابعه استان در سنندج برگزار شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: