• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-6391-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

شهردار سنندج:

تقاطع غیرهمسطح "قرآن" زیر بار ترافیک رفت

شهردار سنندج گفت: با توجه به ترافیک سنگین در بلوار دکتر حسینی و اتمام عملیات خط‌کشی و ایمن‌سازی و همچنین در راستای کاهش و راونسازی ترافیک تقاطع غیر همسطح قرآن از امروز زیر بار ترافیک رفت .

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، حشمت الله صیدی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: باهدف کاهش و روانسازی ترافیک اواخر سال 94 عملیات احداث تقاطع غیر همسطح قرآن آغاز شد .

وی افزود: این تقاطع در مجاورت بلوار دکتر حسینی و بلوار مستضعفین و در محدوده پارک مولوی احداث‌شده است .

شهردار سنندج طول کلی این پروژه را 2 هزار و 170 متر اعلام کرد و گفت: تقاطع غیر همسطح قرآن شامل چهار دهنه پل بتنی 24 متری به عرض 18 متر است که پایه‌های کناری و میانی این پل بتن مسلح است .

وی ادامه داد: برای احداث این تقاطع غیر همسطح 2 رمپ، 4 عددلوپ و 2 عدد دور برگردان احداث‌ شده است .

صیدی عنوان کرد: دیوارهای حائل این تقاطع به طول 256 متر با جنس بتن مسلح است و ارتفاع دیوارهای بتن مسلح هم از 3 تا 10 متر متغیر است.

وی اعلام کرد: کاهش تصادفات و ارتقاء ایمنی با توجه به دارا بودن بالاترین کدهای ارتفاعی در پل‌ها، تسهیل در ترافیک عبوری و اتصال به کمربندهای اصلی سطح شهر، سامان بخشی به یکی از مهم‌ترین محورهای ارتباطی شهر، ارتقاء سیما و منظر شهر، کاهش مصرف سوخت و رونق بخشی به سرمایه‌گذاری ملی و گردشگری را ازجمله مهم‌ترین اهداف احداث تقاطع غیر همسطح تقاطع قرآن برشمرد .

شهردار سنندج تصریح کرد: با توجه به ترافیک سنگین در بلوار دکتر حسینی و اتمام عملیات خط‌کشی و ایمن‌سازی و همچنین در راستای کاهش و وانسازی ترافیک تقاطع غیرهمسطح قرآن زیر بار ترافیک رفت .

وی اجرای نماسازی و احداث فضای سبز را از دیگر اقدامات این شهرداری در راستای اتمام این تقاطع اعلام کرد و گفت: قریب به 35 هزار مترمربع فضای سبز در محدوده این تقاطع احداث خواهد شد .

صیدی اعلام کرد: عملیات احداث فضای سبز و جداره سازی این پروژه در صورت مساعد بودن هوا در اسرع وقت هم اجرا خواهد شد تا این پروژه به‌صورت کامل به بهره‌برداری برسد .

وی هزینه احداث این تقاطع را 90 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: اعتبار احداث تقاطع غیر همسطح قرآن از منابع استانی و داخلی تأمین‌ شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: