• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9610-797-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گزارش


اشتغال به تحصیل 1270 دانشجو در پیام نور مرکز بانه

  رییس دانشگاه پیام نور بانه تعداد دانشجویان مشغول به تحصیل این دانشگاه را 1270 نفر اعلام کرد و گفت: دانشگاه پیام نور بانه در سال 96 در مجموع ۱۵ رشته موجود 220 نفر دانشجو پذیرش داشته است.

دکتر بهاالدین رشید زاده در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کردستان، اظهار کرد: با توجه به کاهش چشمگیر ورودی دانشجو در کل دانشگاه های کشور و فضای اقتصادی شهر بانه خوشبختانه هرسال شاهد افزایش دانشجویان این دانشگاه هستیم که نشان از فرهنگ دوستی مردم کردستان است.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر ۱۵ رشته فعال در این دانشگاه با چهار گرایش مختلف تدریس می شود افزود: رشته های فعال موجود در این دانشگاه شامل، مدیریت (مدیریت بازرگانی_مدیریت دولتی_مدیریت بازرگانی_مدیریت جهانگردی_مدیریت اجرایی، حسابداری و تاریخ)، کامپیوتر (فناوری اطلاعات شهری it _علوم کامپیوتر) و در سایر گرایش ها رشته هایی همچون حقوق، علوم تربیتی، الهیات، ریاضی، زیست شناسی گیاهی، حقوق، علوم تربیتی و... می باشد.

رییس دانشگاه پیام نور بانه عنوان کرد: باتوجه به اینکه طبق مصوبه وزارت علوم، برای اضافه کردن هر رشته باید هیئت علمی و دو نفر استاد یار موجود باشد، توسعه رشته ها تاحدودی کمتر صورت می گیرد و به همین دلیل رشته های فعال موجود در این دانشگاه نسبت به ظزفیت آن کم است.

رشید زاده ضمن انتقاد از روند رشد و توسعه پژوهش در دانشگاه ها بیان کرد: تقویت زیرساخت ها، ایجاد فضای فیزیکی مناسب و اجرای طرح های پژوهشی با خروجی مطلوب که زمینه درآمدزایی و ترغیب دانشجویان به پژوهش را فراهم می کند و دعوت از سرمایه گذاران و علاقمندان به توسعه پژوهش در دانشگاه ها از جمله راهکارهای مقابله با این چالش است.

وی به توسعه واهمیت آزمون های الکترونیکی در جوامع امروز اشاره و خاطرنشان کرد: در حال حاضر علاوه بر آزمون های کاغذی، آزمون های الکترونیکی نیز در دانشگاه پیام نور برگزار می شود که دانشجویان بعد از اتمام امتحان می توانند با ورود به سامانه از نمرات خود مطلع شوند و این عمل می تواند در پیشبرد اهداف دانشجویان و رفع برخی از مشکلات کمک کند.

رییس دانشگاه پیام نور بانه در پایان یادآور شد: فضای دانشگاه از محیط اطراف بسیار تاثیر پذیر است و دانشگاه نیز همیشه برای دانشجویان تلاشگر، هوشیار و همچنین دستگاه های اجرایی خدمت گذار بوده و زمینه بهره مندی هر چه بیشتر دستگاه های اجرایی را از ظرفیت ها فراهم می کند.

 
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: