• جمعه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-3894-5
  • خبرنگار : 68003
  • منبع خبر : گزارش

تمدید مهلت ثبت‌نام در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن تا 30 دی ماه

مسئول دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان مهلت ثبت‌نام در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن تا 3٠ دی ماه جاری تمدید شد.

سیدامجد افصحی، در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا، منطقه کردستان،  اظهار کرد: دستورالعمل اجرایی آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم بین مراکز، موسسات قرآنی و کانون های مساجد استان اعلام شد.

وی افزود: شرایط لازم برای هر چه بهتر برگزاری شدن این آزمون در زمان مقرر پیش بینی تا در صورت نیاز تصمیم های لازم اتخاذ شود.

مسئول دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان به زمان برگزاری این آزمون قرآنی اشاره و عنوان کرد:  آزمون‌های کتبی تمامی رشته‌ها پنج‌شنبه ١٠اسفند ماه، آزمون الکترونیکی درک معنا و تدبر در قرآن ١٢ اسفند، آزمون شفاهی حفظ قرآن ویژه دانش آموزان شنبه ١٢ لغایت ١٧ اسفند ماه ویژه دانش آموزان مقطع ابتدایی، آزمون شفاهی حفظ قرآن ویژه بزرگسالان شنبه ١٢ لغایت ١٧ اسفند ماه ویژه رشته حفظ کل قرآن تعیین شده است.

وی، تقویت  انسجام برنامه ها و فعالیت های سازمان ها و نهاد های قرآنی، سنجش ارزیابی کمی کیفی عملکرد آموزشی مؤسسات  و مراکز قرآنی کشور، ایجاد انگیزه در عموم جامعه به ویژه نوجوانان  و جوانان برای فراگیری معارف قرآن  و عترت، استانداردسازی  و جهت دهی آموزش های قرآن عترت در مؤسسات و مراکز قرآنی سراسر کشور، شناسایی و معرفی نخبگان و استعدادهای درخشان قرآنی به ویژه در گر و ه سنی نوجوانان جوانان و به روز رسانی و تکمیل بانک جامع اطلاعات جامعه قرآنی  کشور در رشته های مختلف آموزش قرآن  وعترت را از جمله اهداف این آزمون برشمرد.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف استان کردستان نیز، به مشارکت بقاع متبرکه در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم اشاره کرد و یادآور شد: امسال با توجه به تجمیع آزمون حفظ قرآن وزارت ارشاد و سازمان اوقاف و امورخیریه، علاوه بر مؤسسات قرآنی، بقاع متبرکه نیز فعالیت سازنده‌ای در جذب متقاضیان این آزمون دارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: