• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-3394-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

فرمانده سپاه سنندج عنوان کرد:

اجرای طرح کرامت 2 در 10 محله کردستان/ یک سوم جمعیت سنندج در حاشیه شهر زندگی می‌کنند

فرمانده سپاه سنندج گفت: طرح کرامت 2 با محوریت مقابله با آسیب‌های اجتماعی امسال در هفت استان کشور، از جمله استان کردستان اجرا می شود.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، عیسی رحیم زاده، شامگاه سه شنبه(19 دی) در جلسه رسمی شورای شهر سنندج، اظهار کرد: امسال فتنه ای دیگر و با شکل و شعاری دیگر در کشور شکل گرفت که به مراتب گسترده تر از فتنه سال 88 بود.

وی افزود: این فتنه با شعار گرانی شروع شد که خود ایادی استکبار هم اذعان کردند که از مدت ها پیش برایش برنامه ریزی کرده بودند.

فرمانده سپاه سنندج ادامه داد: این فتنه با این هدف شروع شده بود که ماه ها کشور را درگیر خود کند اما با بصیری و هوشیاری مردم با شکست مواجه شد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به برنامه های فرهنگی و محرومیت زدایی سپاه در مناطق محروم اشاره و اعلام کرد: این اقدامات بیشتر در روستاها و نقاط حاشیه شهرها برگزار می شود که سال گذشته در همین زمینه طرح کرامت یک را در استان اجرا کردیم.

رحیم زاده با بیان اینکه سپاه ماموریت های فرهنگی را انجام می‌دهد، اعلام کرد: : طرح کرامت 2 هم امسال با محوریت مقابله با آسیب های اجتماعی در هفت استان کشور، از جمله استان کردستان اجرا می شود.

یک سوم جمعیت سنندج در حاشیه شهر زندگی می کنند

وی با اعلام اینکه یک سوم جمعیت شهر سنندج در حاشیه شهر زندگی می کنند، گفت: از 10 محله مورد هدف این طرح در کردستان، 9 محله در شهر سنندج و یک محله در شهر قروه است.

فرمانده سپاه سنندج ادامه داد: ما ماموریت مبارزه با مواد مخدر را در استان داریم که تاکنون حدود 700 نفر معتاد را در قالب طرح کرامت شناسایی کرده و به کمپ‌ها معرفی می‌کنیم.

وی با اینکه همچنین در قالب این طرح به خانواده های معتادان سرکشی می کنیم، گفت: باید برای مناطق حاشیه شهرها تهمیدات ویژه‌ای اندیشیده شده و بیشتر توجه شود.

وی برگزاری کارگاه های آموزشی و ارائه مشاوره های خانواده را نیز از دیگر برنامه های این طرح برشمرد و خاطرنشان کرد: متاسفانه آسیب های اجتماعی همچون طلاق و بویژه طلاق عاطفی در سطح خانواده ها بیشتر شده که سال گذشته توانستیم با کمک خیران برخی از زوجین در آستانه طلاق را به زندگی بازگردانیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: