• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-5691-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان:

دولت توسعه روستاها را در دستور کار خود دارد

معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان گفت: نقش و رسالت روستاها ابعاد متعددی را شامل می شود که همین تنوع و گستردگی جنبه‌های مختلف روستا نیز دولت را بر آن داشته که به صورت جدی تر به این قضیه ورود پیدا کند.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان ، اکبر محمدی شامگاه دوشنبه(18 دی) در نشست تخصصی توسعه روستایی در استان که با محوریت الزامات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: توسعه روستایی ابعاد مختلفی دارد که طی چند سال اخیر و در برنامه ششم توسعه و قانون بودجه سال ۹۶ و نیز لایحه بودجه سال ۹۷ بارها به این مهم اشاره شده است .

وی افزود: دولت در حوزه های مختلفی از جمله در قالب تسهیلات اشتغال روستایی و فراگیر، طرح‌ها، برنامه‌ها و راهبردهایی را به این مهم اختصاص داده است.

معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان با اشاره به اینکه اهمیت نقش روستا و ضرورت توسعه آن، دولت را بر آن داشت که به صورت جدی این حوزه را در دستور کار خود قرار دهد، ادامه داد: در سال 13 ۳۵ کشور با چالش مهاجرت از روستاها و کمرنگ شدن نقش روستاها مواجه شد که این روند به شکل پیوسته تا امروز ادامه داشته، به گونه ای که نسبت بین جمعیت شهری و روستایی معکوس شده است .

محمدی بیان کرد: نقش و رسالت روستاها ابعاد متعددی را شامل می شود که همین تنوع و گستردگی جنبه‌های مختلف روستا نیز دولت را بر آن که به صورت جدی تر به این قضیه ورود پیدا کند.

وی توزیع اعتباراتی در بخش تسهیلات روستایی بین استان ها را خود دال بر اهمیت موضوع و پایبندی دولت به برنامه هایش نام برد و گفت: طی طرح های توسعه برای نخستین بار، ماده ۲۷ قانون برنامه توسعه تاکید بر اجرا و عملیاتی کردن طرح های توسعه اقتصادی و اشتغالزایی برای تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار را مطرح کرده که برای تحقق این مهم نیز فرآیندهای مقدماتی پیگیری و انجام شده است .

معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان به ضرورت اجرایی شدن این طرح ها اشاره و تاکید کرد: دولت و دستگاه های اجرایی با همکاری و اتخاذ تمهیدات بیشتر در به سرانجام رساندن این طرح ها نهایت تلاش را داشته باشند.

وی در پایان یادآور شد: برگزاری چنین جلسات و نشست‌هایی با تاکید استاندار و مدیران ارشد استان صورت گرفته است که با تغییر رویکرد از تک سخنوری به شیوه پنلی و تبادل نظر برگزار می شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: