• یکشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-2794-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

جشنواره شعر و داستان جوان سوره پذیرای آثار همه شاعران و نویسندگان کرد زبان کشور است

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان گفت: در بخش شعر و داستان کردی و به منظور توجه ویژه به این بخش به عنوان یکی از سرمایه های ملی، تمامی شاعران و نویسندگان کرد زبان کشور می توانند آثار خود را به نهمین جشنواره استانی شعر و داستان جوان سوره ارسال کنند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کردستان، امین مرادی  در نشست تخصصی و شورای سیاستگذاری نهمین جشنواره استانی شعر و داستان جوان سوره اظهار کرد: بر اساس برنامه های پیش بینی شده سالیانه حوزه هنری و به منظور شناسایی، جذب و پرورش استعدادهای درخشان ادبی جوانان، تبادل اندیشه، تجربه اندوزی شاعران، نویسندگان جوان و آینده داران ادبیات این سرزمین و همچنین جریان سازی  در شعر و ادبیات منطبق بر ارزش های اسلامی در پایان هر سال این جشنواره برگزار می شود که امید است در سالجاری نیز نهمین دوره جشنواره را برگزار می نماییم.

وی با اشاره به ضرورت بازنگری سالیانه روند برگزاری جشنواره افزود: در دوره هشتم تغییرات بسیار خوبی در روند جشنواره داده شد که مهمترین آن نامگذاری جشنواره به نام یکی از شخصیت های برجسته ادبی استان زنده یاد "سید ابراهیم ستوده" بود که جایگاه ویژه ای در عرصه ادبیات ایران زمین برعهده داشتند.

مرادی تصریح کرد: از مهمترین نتایج این اتفاق ضمن معرفی شایسته این ادیب توانمند و ساخت فیلم مستند و کلیپ ویژه ای توسط واحد هنرهای تصویری این حوزه زمینه ای هم به وجود آمد تا بخشی از مشکلات روستای محل زندگی و آرامگاه آن مرحوم توسط استاندار وقت، مهندس زاهدی، مرتفع شود که بسیار جای تقدیر و تشکر را دارد.

وی برهمین مبنا ضمن تشریح محورهای پیشنهادی دوره نهم گفت: بناداریم این دوره از جشنواره به نام یکی دیگر از ادبای نام آشنای سنندج نامگذاری گردد که پیشنهاد ما زنده یاد سید محمود گلشن کردستانی می باشد که سال ها عضویت و دبیری شورای شعر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و صدا و سیمای جمهوری اسلامی را برعهده داشته اند.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان عنوان کرد: دوره گذشته یکی از بهترین دوره های جشنواره شعر و داستان بود و در این دوره نیز تلاش خواهیم کرد تا جشنواره به مراتب از لحاظ کمی و کیفی بالاتری را نسبت به دوره قبل برگزار کنیم.

وی گفت: در این دوره در بخش شعر و داستان کردی و به منظور توجه ویژه به این بخش به عنوان یکی از سرمایه های ملی، تمامی شاعران و نویسندگان کرد زبان کشور در این رده سنی می توانند آثار خود را به جشنواره ارسال کنند.

سپس هر یک از هنرمندان و اساتید حاضر در نشست، نقطه نظرات خود را ارائه کردند که پس از جمع بندی مقرر شد اختتامیه جشنواره در دو روز برگزار و با دعوت از اساتید مطرح و بهره گیری از نظرات داوران نقاط ضعف و قوت آثار در کارگاه های تخصصی مورد بررسی قرار گیرد و همچنین دو پنل تخصصی شعر و داستان نیز با موضوع مشخص برنامه ریزی شود.

بر همین اساس مقرر شد تمامی شرکت کنندگان بخش نهایی به قرائت اثر خود پرداخته و بخشی از امتیاز داوری به آن تعلق گیرد و ضمن محوریت قرار گرفتن جشنواره به نام شاعر نامی کرد، گلشن کردستانی از تعدادی از شاعران و داستان نویسان توانمند استان نیز به صورت ویژه تجلیل به عمل آید.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: