• یکشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-5391-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گفتگو

ارسال بیش از 82 میلیون لیتر نفتگاز به نیروگاه سیکل ترکیبی سنندج

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 82 میلیون لیتر نفتگاز به نیروگاه سیکل ترکیبی سنندج ارسال شده است.

فریدون یاسمی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه کردستان، اظهار کرد: در نه ماهه نخست امسال  در مقایسه با مدت مشابه سال قبل مقدار فرآورده تحویلی به نیروگاه سیکل ترکیبی سنندج با کاهش 47 درصدی همرا بوده است.

وی افزود: در این مدت بیش از 82 میلیون لیتر سوخت به نیروگاه سیکل ترکیبی سنندج ارسال شده که 45 میلیون لیتر از این فرآورده با تردد بیش از یک هزار و 550 دستگاه نفتکش از مبادی تامین و تاسیسات و عملیات انبار نفت سنندج و 37 میلیون لیتر آن با خط لوله انتقال فرآورده‌های نفتی تامین شده است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کردستان عنوان کرد: نیروگاه سیکل ترکیبی سنندج مهمترین نیروگاه استان و عمده ترین مصرف کننده سوخت در استان است که براساس هماهنگی و تدابیر صورت گرفته ظرفیت مخازن نیروگاه کاملاً تکمیل شده و ذخیره سازی صورت گرفته است.

وی در ادامه با اشاره به تامین سوخت موتور آب چاه های کشاورزی مجاز توسط این شرکت، تصریح کرد: تبدیل موتور آب  این چاه ها از دیزلی به برقی نقش بسزایی در کاهش مصرف سوخت و جلوگیری از عرضه خارج از شبکه فرآورده‌های نفتی خواهد داشت.

یاسمی همچنین در پایان به تامین سوخت نیروگاه های دیزلی مریوان و سنندج اشاره و خاطرنشان کرد: تابستان سال جاری همزمان با اوج مصرف برق در استان و قطع برق این نیروگاه ها این شرکت نسبت به تامین نفتگاز جهت سوخت این نیروگاه ها اقدام کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: