• یکشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-4390-5
  • خبرنگار : 68003
  • منبع خبر : گزارش

راه‌اندازی مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی کردستان

در راستای انعقاد تفاهم‌نامه بین جهاددانشگاهی و پارک علم و فناوری استان کردستان مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی طی سال جاری در استان راه اندازی می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، خالد سعیدی، امروز، 17 دی ماه در نشست انعقاد تفاهم نامه با جهاددانشگاهی کردستان با ابراز خرسندی از راه‌اندازی مرکز رشد در استان اظهار کرد: به میزان نیاز به راه‌اندازی مرکز رشد در مرکز استان، در تمام شهرستان‌ها هم احساس نیاز وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه مراکز رشد، محلی برای رشد استعدادهای جوانان است، افزود: جهاددانشگاهی یکی از نهادهای علمی است که با توجه به رسالت خود می‌تواند در زمینه راه‌اندازی این مراکز پارک را یاری دهد.

رئیس پارک علم و فناوری استان کردستان بیان کرد: پتانسیل های جهاددانشگاهی در شهرستان‌ها نیز بسیار قابل توجه است که می‌توان در راه‌اندازی مرکز رشد مؤثر باشد.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه پارک علم و فناوری استان کردستان با دانشگاه های سطح استان عنوان کرد: اولویت فعالیت دانشگاه‌ها ابتدا آموزش، فرهنگی و در ادامه پژوهش است اما در جهاددانشگاهی با توجه به رسالت علمی خود امر پژوهش در اولویت است.

سعیدی با اشاره به اینکه در حال حاضر فشار بر روی پارک علم و فناوری بسیار زیاد است، اعلام کرد: ما بسیار خرسندیم که بار این فشار به کسانی که برای امر پژوهش اهمیت قائل هستند، سپرده شود.

وی در ادامه افزود: اگر ما بتوانیم جوانان را فعال‌تر و پویاتر کنیم این امر به توسعه کشور و استان بر می‌گردد که در این راستا راه‌اندازی مراکز رشد و مراکز نوآورانه و شکوفایی گامی مهم در فعال کردن جوانان است.

رئیس پارک علم و فناوری استان کردستان با اشاره به اینکه امیدواریم با انعقاد این تفاهم نامه بتوانیم از پتانسیل‌های هر دو نهاد علمی نهایت استفاده را ببریم، عنوان کرد: در این راستا باید تمام تلاش خود را به کار گیریم تا مرکز رشد را امسال فعال کنیم.

وی در پایان یادآور شد: مرکز رشد گیاهان دارویی استان می‌تواند یکی از مراکز فعال استان باشد و پارک علم و فناوری از این مراکز رشد حمایت لازم را می‌کند.

چیا سهراب‌نژاد، رئیس جهاددانشگاهی کردستان در ادامه این نشست با اشاره به اینکه در جهاددانشگاهی جای مرکز رشد بسیار خالی بود، گفت: امیدواریم با راه‌اندازی این مرکز بتوانیم در آینده نزدیک، مراکز رشد بیشتری را در سطح شهرستان‌های استان فعال کنیم.

وی افزود: پارک علم و فناوری همواره جهاددانشگاهی را مورد حمایت قرار داده و این امر خود می‌تواند زمینه همکاری هرچه بیشتر این دو نهاد علمی را فراهم کند.

رئیس جهاددانشگاهی کردستان یادآور شد: جهاددانشگاهی و پارک علم و فناوری استان کردستان دو نهاد وابسته هستند که می‌توانند با اجرای برنامه‌های مختلف و هماهنگ در راستای اعتلای علمی و فرهنگی استان گام برداریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: