• شنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-4290-5
  • خبرنگار : 68003
  • منبع خبر : گزارش

37 درصد دانش‌آموزان کردستانی در آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای مشغول به تحصیل هستند

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان با اشاره به تحصیل 11 هزار و 775 نفر از دانش آموزان استان در آموزشگاه های فنی و حرفه ای و کار و دانش گفت: 37.56 درصد دانش‌آموزان در آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای مشغول به تحصیلند.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، مهدی نامدار، معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان امروز، 16 دی ماه در شورای آموزش و پرورش استان اظهار کرد: 119 باب هنرستان فنی و حرفه ای در کردستان وجود دارد که 91 باب از آن مستقل و 28 باب ضمیمه هستند.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته پنج هزار و 716 دانش‌آموز  در آموزشگاه های فنی و حرفه ای مشغول به تحصیلند، افزود: با برنامه‌های اجرا شده برای هدایت تحصیلی دانش‌آموزان توانستیم 843 نفر از دانش‌آموزان را در مهرماه امسال جذب فنی و حرفه ای شده‌اند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان با اشاره به تحصیل 11 هزار و 775 نفر از دانش آموزان استان در آموزشگاه های فنی و حرفه ای و کار و دانش بیان کرد: 37.56 درصد دانش‌آموزان در آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای مشغول به تحصیلند.

وی با اشاره به وجود 27 رشته جدید  فنی و حرفه ای و کارودانش عنوان کرد: از این تعداد 16 رشته کار و دانش و 11 رشته فنی و حرفه ای هستند.

نامدار اعلام کرد: مشکل اصلی ما در آموزش فنی و حرفه ای این است که 57.8 درصد  از دانش آموزان فنی فقط در پنج رشته و 51.4 درصد از دانش آموزان کار و دانش نیز در پنج رشته مشغول به تحصیلند.

وی در ادامه نبود اعتبار  تجهیزاتی، کمبود فضای آموزشی و کارگاهی و کمبود نیروی انسانی را از مشکلات اصلی آموزش فنی و حرفه ای و کار و دانش دانست  و  اعلام کرد: با توجه به طرح شش، سه، سهع اموزش و پرورش و افزایش دانش آموزان از 11 هزار و 775 نفر به 18 هزار و 114 دانش آموز با استقرار پایه دوازدهم در سال آینده 334 کلاس درس کمبود فضای آموزشی داریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: