• شنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-4190-5
  • خبرنگار : 68003
  • منبع خبر : ----

تب دریافت مدرک یکی از معضلات اصلی بیکاری در کشور است

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان گفت: ما هر ساله شاهد فارغ التحصیل شدن تعدادی از جوانان کشور هستیم که بدون یادگیری هیچ حرفه‌ای وارد عرصه کار شده و همین امر یکی از دلایل اصلی آمار بالای بیکاری در سطح کشور است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، بهرام نصراللهی‌زاده، امروز، 16 دی ماه در شورای آموزش و پرورش استان کردستان اظهار کرد: تب دریافت مدرک از مراکز آموزش عالی، کشور را در بر گرفته که باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی برای کشور شده است.

وی افزود: ما هر ساله شاهد فارغ التحصیل شدن تعدادی از جوانان کشور هستیم که بدون یادگیری هیچ حرفه ای وارد عرصه کار می‌شوند و همین امر یکی از دلایل اصلی آمار بالای بیکاری در سطح کشور است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان بیان کرد:  ما حجم انبوهی از دانشجویان مقطع فوق لیسانس و دکترا را داریم که این افراد به دلیل مدرک بالای تحصیلی حاضر به کار در کارگاه‌های تولیدی نیستند که این خود یک تب و بیماری است.

وی تأکید کرد: در این راستا باید یک هدایت شغلی در دانش‌آموزان و دانشجویان صورت گیرد تا بتوانیم دانش‌آموزان را به سمت مهارت‌آموزی هدایت کنیم.

نصراللهی‌زاده اعلام کرد: با مهارت‌آموزی دانش‌آموزان زمینه ایجاد یک شغل و حرفه را در جامعه و در نتیجه اداره یک خانواده را برای آنان فراهم می‌کنیم و در این صورت به وظیفه خود عمل کرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه ما در سال آینده با محدودیت شروع پروژه جدید روبه رو هستیم، افزود: در این راستا و با توجه به اهمیت احداث فضاهای آموزشی در یک جلسه با آموزش و پرورش احداث فضاهای آموزشی مورد نیاز را برای اختصاص اعتبار استانی در سال آینده مورد بررسی قرار دادیم.

رييس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان كردستان در پایان با اشاره به وضعیت جمعیت در نایسر یادآور شد: بيشترين انفجار جمعيتي در نايسر مربوط به سال هاي 85 تا 90 مي باشد و این در حاليست كه در سال 85 روستاي نايسر 12 هزار و 850 نفر جمعيت داشته در سال 90 به 26 هزار و 492 نفر و در حال حاضر 36 هزار و 431 نفر بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: