• شنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-4292-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

مدیرکل زندان های کردستان:

امنیت و آرامش پایدار بر زندان‌های استان حاکم است

مدیرکل زندان های کردستان گفت: امنیت و آرامش پایدار بر زندان‌های استان کردستان حاکم بوده و ارتقاء امنیت همواره در دستور کار روسای زندان های استان است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، اسحاق ابراهیمی در دیدار با سرهنگ کمالوند، رئیس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی استان کردستان، اظهار کرد: خوشبختانه تعامل بسیار خوب و هدفمندی میان نیروی انتظامی و مراکز اصلاحی و تربیتی سطح استان وجود دارد که ماحصل اینگونه تعاملات از بین رفتن هرگونه خلاء امنیتی در زندان هاست .

وی «پیشگیری» را امری مهم و مورد توجه افراد آینده نگر دانست و افزود: یکی از مهم ترین رسالت‌های پلیس پیشگیری همانظور که از نام آن پیداست، پیشگیری از وقوع جرم است که با مشارکت و همراهی مردم، این رسالت سنگین پلیس در استان به نحو شایسته محقق شده است .

ابراهیمی، آموزش کارکنان را در راستای ارتقاء امنیت زندان ها را ضروری دانست و عنوان کرد: ارتقاء امنیت همواره در دستور کار روسای زندان های استان است که در این راستا با شرکت دادن پرسنل در کلاس ها و کارگاه های آموزشی مرتبط، شاهد تحقق این مهم در مراکز تابعه هستیم.

مدیرکل زندان های کردستان از تفکیک و طبقه بندی زندانیان سخن به میان آورد و افزود: در مراکز اصلاحی و تربیتی استان مددجویان بر اساس پارامترهای مختلف بویژه «نوع جرم» طبقه بندی شده‌اند که این موضوع موجب کاهش آسیب رفتارهای پرخطر در این مراکز شده است.

سرهنگ کمالوند، رئیس پلیس پیشگیری کردستان هم در این دیدار با بیان این مطلب که پیشگیری همواره بهترین و کم هزینه ترین روش در برخود با آسیب های اجتماعی است، گفت: پلیس پیشگیری استان در راستای اهداف و رسالت خود آمادگی این را دارد تا تحت هرگونه شرایط و هر زمان، زندانها و مراکز اصلاحی و تربیتی را در راستای ارتقاء امنیت در جامعه همراهی کند.

وی برگزاری مانورهای مشترک میان زندان ها و نیروی انتظامی را نمونه ای بارز از تعاملات این دو مجموعه دانست و خاطرنشان کرد: برگزاری مانورهای مشترک علاوه براینکه ارتقاء توان عملیاتی در نیروها را موجب خواهد شد و از سوی دیگر زمینه شناسایی نقاط ضعف و ارتقاء نقاط قوت را نیز در پی خواهد داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: