• شنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-2494-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گفتگو

رئیس اداره قرآن و عترت اداره آموزش و پرورش کردستان:

شرکت 22 هزار دانش‌آموز کردستانی در حفظ موضوعی قرآن

رئیس اداره قرآن و عترت اداره آموزش و پرورش استان کردستان از شرکت 22 هزار نفر از دانش‌آموزان کردستان در طرح‌های حفظ موضوعی قرآن و مصباح‌الهدی طی سال تحصیلی جاری خبر داد .

حسین عبدالملکی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه کردستان، اظهار کرد: آموزش و پرورش در تلاش است تا زمینه انس و الفت هرچه بیشتر دانش‌آموزان را با قرآن کریم فراهم کند که در این راستا اداره قرآن و عترت برنامه‌های قرآنی مختلفی را در طول سال برگزار می‌کند .

وی از شرکت 22 هزار نفر از دانش‌آموزان کردستان در طرح‌های حفظ موضوعی قرآن و مصباح‌الهدی طی سال تحصیلی جاری خبر داد و افزود: استقبال دانش‌آموزان کردستانی از مسابقات قرآنی مطلوب است .

مسئول قرآن و عترت اداره آموزش و پرورش استان کردستان از اجرای طرح «حفظ موضوعی قرآن کریم» طی سال تحصیلی جاری در تمام مدارس استان کردستان خبر داد و بیان کرد: در این طرح آیاتی از قرآن درباره موضوعات مختلف و با شرح و تفسیری از آن آیه در قالب کتابی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد.

وی اعلام کرد: در این طرح هر دانش‌آموز باید بتواند 20 آیه موضوعی قرآنی کریم را حفظ کرده و در آزمونی که از سوی آموزش و پرورش استان برگزار می شود، حضور یابد.

عبدالملکی یادآور شد: هدف اصلی اجرای طرح موضوعی قرآن کریم انس بیشتر دانش‌آموزان با قرآن کریم است و باید از پتانسیل‌های موجود و همکاری و همراهی دستگاه‌های فرهنگی در اجرای برنامه‌های قرآنی استفاده کرد تا برنامه‌های قرآنی با کیفیت در مدارس عملیاتی شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: