• شنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-5191-5
  • خبرنگار : 68018
  • منبع خبر : گزارش

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در بازدید از ایسنا خبر داد؛

تصویب ۳۲۰ میلیارد تومان اعتبار در بخش اشتغال پایدار روستایی کردستان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تصویب ۳۲۰ میلیارد تومان اعتبار در بحث اشتغال پایدار روستایی خبر داد.

برهان صلواتی در بازدید از خبرگزاری ایسنا، منطقه کردستان، با تأکید بر این مهم که بحث اشتغال و سرمایه گذاری دغدغه مسئولین عالی‌رتبه نظام است، اظهار کرد: امید است که جهاددانشگاهی استان کردستان با آموزش‌های به روز خود بتواند کارآفرینان جدید را برای ایجاد شغل های جدید وارد میدان ‌کند.

وی ضمن اشاره به اینکه در راستای اجرای سیاست دولت دوازدهم چند برنامه در خصوص اشتغال در دستور کار قرارگرفته است، عنوان کرد: در این راستا بحث اشتغال فراگیر، تفاهم‌نامه مشاغل خانگی و اشتغال پایدار روستایی از جمله این برنامه ها است که به جد در حال پیگیری می باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان افزود: در بحث اشتغال پایدار روستایی به‌تازگی آیین‌نامه آن صادرشده و ماهم این مهم را به فرمانداران و بانک‌های عامل ارجاع خواهیم داد و در این زمینه نیز ۳۲۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته‌شده است.

صلواتی بابیان این مهم که موانع تولید و اشتغال در استان زیاد است، گفت: اداره کار متولی امر اشتغال در استان نیست و در این خصوص باید تمام دستگاه‌های اجرایی تلاش کنند و محدودیت‌ها و موانع بر سر راه را کنار زنند.

وی با اشاره به اینکه تفکر کارشناسان نیز باید همانند مسئولین نظام در تسهیل کار انعطاف‌پذیری داشته باشند، عنوان کرد: در استان کردستان روند اجرای یک طرح سال‌ها به  طول خواهد انجامید، در حالی که این روند در استان‌های دیگر کمتر از یک سال  طول می کشد و باید این مسئله بررسی شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تصریح کرد: در بعضی استان‌ها روند اجرای طرح‌ها زودتر از استان ما انجام می‌شود و این به تفکر و ایده‌ها باز می‌گردد، ما نیز باید این تفکر را تغییر و برای تسهیل در کار همت کنیم.

صلواتی عدم وجود همت را مهم‌ترین موانع تولید و اشتغال در استان دانست و بیان کرد: همه ما باید در راستای پیشبرد اهداف و تسهیل در کار اشتغال همت مضاعف داشته باشیم چرا که مسئولین نظام همه‌چیز را برای اجرای بهتر طرح‌ها آماده کرده‌اند.

وی ضمن اشاره به اینکه اعتبارات اشتغال فراگیر 842 میلیارد تومان در نظر گرفته‌شده است، خاطرنشان کرد: تا کنون 940 طرح به بانک‌های عامل که مصوبه شهرستان و استان بوده ارجاع و مبلغ 263 میلیارد تومان به بانک ها در خصوص پیگیری، بررسی و پرداخت ارجاع داده شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان ضمن اشاره به اینکه بانک‌های عامل باید در بررسی طرح‌ها تسریع کنند، یادآور شد: در بخش مشاغل خانگی سهم کردستان 33 میلیارد و 600 میلیون تومان می‌باشد که تابه‌حال 16 میلیارد آن تخصیص پیدا کرده و توزیع شهرستان و بانک شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: