• جمعه ۱۵ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-3892-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گزارش

جامعه نیاز به اشتغال دارد/مسئولان برای مردم شفاف سازی کنند

امام جمعه موقت بانه گفت: مسئولان باید به این امر توجه کنند که جوانان ما نیاز به اشتغال دارند بیکاری معضلی بزرگ در جامعه ما ایجاد کرده است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، ماموستا جمال کریمی، امروز، (15 دی ماه)در آیین عبادی – سیاسی نماز جمعه این هفته  که در محل مسجد جامع این شهر برگزار شد اظهار کرد: باتوجه به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه نامگذاری سال ها فقط شعار نیست و باید عملی شود و با اشاره به اینکه امسال 'اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال' نامگذاری شده است لازم است به مسئولان ادارات یاد آور کنیم که مردم از بی اشتغالی رنج می برند و باید با برنامه ریزی دقیق و آگاهانه این معضل را ریشه کن کنیم.

وی با اشاره به آمارهای اعتیاد بین جوانان افزود: لیسانس و فوق لیسانس های ما بیکار و هم اکنون به کارگری و اغلب از شدت بیکاری به اعتیاد روی آورده اند.

ماموستا کریمی خاطر نشان کرد : رهبر معظم انقلاب با درك مشكلات كشور و گوشزد كردن خطر نفوذ دشمنان از طريق اين مشكلات در طي سال هاي اخير همواره به اقتصاد مقاومتي و ايجاد اشتغال براي جوانان تاكيد داشته اند كه متاسفانه از طرف مسئولين توجه چنداني به اين اصل نشده است.

وی از كم كاري برخي از مسئولين  و عدم شفاف سازي آنان در امور مختلف هم انتقاد كرد و افزود: امروز دشمنان قسم خورده ملت و  نظام اسلامي منتظر چنين فرصت هايي هستند كه نبايد با كم كاري زمينه چنين فرصت هايي را براي آنان فراهم كرد.

وی خاطر نشان کرد : در چند روز اخیر شاهد تظاهرات عده ای از مردم در چند شهر بوده ایم که خوشبختانه مردم فهيم و بصير كردستان و مخصوصا شهرستان بانه  علي رغم داشتن مشكلات عديده معيشتي و اقتصادي در اين حوادث اخير راه بردباري و خويشتن داري را در پيش گرفتند و به وسوسه های اغتشاش گران توجهی نکردند كه این جاي قدرداني دارد همچنین مردم ما امنیت را غنیمت میدانند و معتقدند که  همه مشكلات در سايه امنيت قابل حل شدن است و با ايجاد نا امني و آشوب نه تنها هيچ مشكلي حل نمي‌شود بلكه بر مشكلات هم افزوده مي‌شود.

وی در پایان یادآور شد: دخالت دولتمردان آمریکایی در حوادث اخیر و امور داخلی ایران را محکوم میکنیم و از تمامی مسئولین خواستاریم باتوجه به نیاز های جامعه دست به دست هم داده و مشکل بیکاری را ریشه کن کنند تا ان‌شاء الله در سال آینده شاهد رشد چندین برابری اشتغال در کشور باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: