• جمعه ۱۵ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۸
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9610-1895-5
  • خبرنگار : 68018
  • منبع خبر : گزارش

مدیرکل ورزش و جوانان استان:

نابینایان کردستانی در رشته های ورزشی سرآمد کشور هستند

مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان گفت: نابینایان کردستان در رشته های ورزشی سرآمد کشور هستند و امید است استان کردستان در ورزش نابینایان و دیگر رشته های ورزشی نیز مورد توجه قرار گیرند.

به گزارش  ایسنا، منطقه کردستان، حامد جولایی پنج شنبه 14 دی ماه در مجمع سالیانه هیات نابینایان و کم بینایان استان کردستان که در اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد، اظهار کرد: ورزشکاران حاضر در هیات نابینایان در استان کردستان تلاش بسیاری را در بخش های مختلف انجام می دهند .

مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان، افزود: ۱۳۰ نفر ورزشکار سازمان یافته در استان وجود دارد که در رشته های شنا، گلبال و دوومیدانی فعالیت دارند .

وی با بیان اینکه نابینایان کردستان در رشته های ورزشی سرآمد کشور هستند، افزود: امید است استان کردستان در ورزش نابینایان و دیگر رشته های ورزشی نیز مورد توجه قرار گیرند .

جولایی با بیان اینکه این افراد حق دارند که سالن ورزشی در اختیار داشته باشند، گفت: سرانه ورزشی استان در حوزه زیر ساختی ۳.۲ صدم متر مربع است و کم بودن این مهم دامن گیر استان و شهرستان ها شده است .

مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان با بیان اینکه امید است در هر شهرستان یک سالن ورزشی در اختیار ورزشکاران این هیات قرار گیرد، خاطرنشان کرد: زمین سالن گلبال مخصوص این قشر دارای ویژگی هایی است که مانند دیگر زمین های ورزشی نیست و پارکت مخصوص می خواهد .

وی با بیان اینکه سقز و مریوان سالن ورزشی دارای پارکت را دارد، گفت: سالن ورزشی قروه نیز در حال راه اندازی است و در شهرستان کامیاران نیز در طول یک ماه آینده یکی از بهترین سالن های آن افتتاح خواهد شد .

جولایی گفت: هیات نابینایان استان در چند ماه حضور خود فعالیت های بسیار خوبی را انجام داده و در تمامی مسابقات با هر شرایطی حضور پیدا کرده است .

جولائی با اشاره به اینکه  این رشته ورزشی فردی دلسوز می خواهد، یادآور شد: باتغییرات به عمل آمده اخیر در هیأت ورزش های نابینایان و کم بینایان استان،  توسعه بخش قهرمانی و همگانی را به همراه داشته است.

وی در پایان خواستار میزبانی مسابقات مختلف شد و گفت: استان کردستان شرایط میزبانی مسابقات مختلف کشوری و بین المللی را دارد و از فدراسیون تقاضامند هستیم برای میزبانی مسابقات روی استان کردستان حساب کند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: