• پنجشنبه ۱۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-5091-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان

46 هزار هکتار از اراضی استان به آبی تبدیل می شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: در بخش تخصیص آب از حوزه آب های مرزی در برنامه داریم که 46 هزار هکتار از اراضی استان را به آبی تبدیل کنیم که 17 هزار هکتار آن هم اکنون در حال اجراست.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، خالد جعفری روز پنج شنبه در جلسه اقتصاد مقاومتی استان که در استانداری کردستان برگزار شد، اظهار کرد: 11 پروژه افزایش تولید گوشت قرمز با رویکرد اشتغالزایی قرار است طی پنج سال آینده در استان کردستان به بهره برداری برسند.

وی تولید ثروت از این طرح‌ها را حدود 650 میلیارد تومان در سال عنوان کرد و افزود: در حال حاضر 100 هزار تُن گوشت قرمز واردات استان می شود که طی برنامه پنج ساله بنا داریم تولید گوشت در استان را از 27 هزار تُن فعلی به 40 هزار تُن افزایش دهیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان عنوان کرد: اعتبارات تملکی که برای این پروژه‌ها برآورد شده حدود 10 میلیارد و 638 میلیون تومان است که طی پنج سال آینده نیازمند این میزان اعتبار هستیم.

وی اعلام کرد: برای ایجاد هر شغل در جمعیت هدف 2 هزار نفر، حدود پنج میلیون تومان و در جمعیت هدف 13 هزار نفر روستایی، حدود 600 هزار تومان نیاز است.

جعفری با اشاره به اینکه 339 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت نیاز داریم، ادامه داد: 250 میلیارد تومان از این میزان مدت دار بوده و 89 میلیارد تومان آن هم برای تسهیلات سرمایه در گردش است.

وی افزود: براساس برآورد ما برای ایجاد اشتغال برای 2 هزار نفر بالغ بر 170 میلیون تومان و برای ثبیت و ایجاد اشتغال جدید 18 میلیون تومان به ازای هر شغل نیاز است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان در ادامه سخنان خود عنوان کرد: 1.7 درصد مراتع کشور متعلق به کردستان است و شش درصد علوفه کشور هم در کردستان تولید می شود.

وی ادامه داد: 61 درصد ماتع استان درجه یک و دو هستند و 417 کیلوگرم در هکتار میانگین تولید کردستان است.

جعفری اعلام کرد: در خصوص تخصیص آب از حوزه آب های مرزی در برنامه داریم که 46 هزار هکتار از اراضی استان را به آبی تبدیل کنیم که 17 هزار هکتار آن هم اکنون در حال اجراست.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: