• پنجشنبه ۱۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-3492-5
  • خبرنگار : 68018
  • منبع خبر : گزارش

معاون عمرانی استاندار کردستان

وثایق بانکی بزرگترین مشکل در بحث اشتغال پایدار روستایی است

معاون عمرانی استاندار کردستان گفت: اگر مشکل وثایق در بانک ها امروز حل نشود نمی توانیم کاری درخصوص اشتغال پایدار در روستاها انجام دهیم پس باید راهی برای این مشکل پیدا کنیم.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، امیر قادری امروز 14 دی در نهمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان کردستان که با حضور جمشید انصاری رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور برگزار شد، اظهار کرد: در خصوص طرح اشتغال پایدار روستایی، طی 2 مرحله 400 میلیارد ریال اعتبار اشتغال زایی روستایی به استان اختصاص یافته که تا کنون 500 میلیارد ریال طرح اشتغال روستایی در این استان به بانک ها معرفی شده است.

امیر قادری با بیان این مهم که گذاشتن وثیقه امروزه بزرگترین مشکل استان است،افزود: انتظار می رود که برای تحقق این بودجه ها تدبیری اندیشیده شود تا بتوان با سهولت در وثایق مورد نیاز آن ها اقدام شود.

وی گفت: امروزه جامعه ما در گیر و دار های اداری گم شده اند و باید در این خصوص بین دستگاه های اجرایی هماهنگی های لازم ایجاد شود و در سهولت کار ارباب رجوعان گام های موثری برداریم.

معاون عمرانی استاندار کردستان در پایان یادآور شد: اگر مشکل وثایق در بانک ها امروز حل نشود نمی توانیم کاری درخصوص اشتغال انجام دهیم پس باید راهی برای این مشکل پیدا کنیم.

در ادامه این جلسه محمد دره وزمی مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گفت: بانک ها رغبتی برای پرداخت تسهیلات به طرح های ایجادی ندارند.

 وی افزود:  رد درخواست تسهیلات طرح های اجرایی و نوسازی  در بانک ها نشان می دهد که بانک ها برای طرح های ایجادی و نوسازی و بازسازی واحدهای صنعتی ندارند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان نیز در این جلسه گفت: در سال جاری در طی سال جاری  نفر128 از ثبت نام کنندگان در سامانه بهین یاب به بانک های عامل استان معرفی شده اند که از این تعداد  33 طرح از سوی بانک ها حذف شده اند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به اینکه با اشاره به اینکه  بیشتر این طرح ها شامل طرح های ایجادی و نوساز و باز سازی است، بیان کرد:  نمایندگان بانک ها در برابر این گونه درخواست ها موضع گیری می کنند و متقاضایان با سختگیری های بزرگی مواجه هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان در پایان با بیان اینکه در سال جاری 571 متقاضی در حوزه صنعت و کشاورزی در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده اند افزود: از این تعداد 460 طرح مورد بررسی قرار گرفته و به بانک های عامل معرفی شده اند و  تا کنون در طرح رونق تولید، مراجعه مستقیم  در خصوص بازسازی و نوسازی به واحدهای متقاضی بیش از 733 میلیارد ریال به 152 طرح پرداخت شده است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: