• پنجشنبه ۱۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-2294-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

طی یک ماه گذشته؛

۱۳۰ نفر از هنرمندان کردستان بیمه تامین اجتماعی شدند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از پوشش بیمه ای ۱۳۰ نفر از هنرمندان استان ظرف یک ماه گذشته خبر داد و گفت: با این احتساب 710 نفر از هنرمندان استان از مزایای بیمه تامین اجتماعی برخوردارند .

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، جلال قلعه شاخانی در جمع خبرنگاران استان اظهار کرد: صندوق اعتباری حمایت از نویسندگان، هنرمندان و روزنامه نگاران که با هدف حمایت از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه کشور و ساماندهی و یکپارچگی در حمایت از جامعه نویسندگان، روزنامه نگاران و هنرمندان تشکیل شده است، وظیفه امور بیمه‌ای این صنف را بر عهده دارد .

وی داشتن بیمه تامین اجتماعی را موجب ایجاد امنیت شغلی دانست و تاکید کرد: یکی از سیاست‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در راستای تحقق حقوق شهروندی، پوشش بیمه اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه است .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان به انعقاد تفاهم نامه همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تامین اجتماعی در سال جاری اشاره کرد و گفت: در همین راستا، پوشش بیمه ای هنرمندان استان در دستور کار این اداره کل قرار گرفت و پس از وصول لیست هنرمندان فاقد بیمه از سوی انجمن های فرهنگی و هنری، 130 نفر از هنرمندان استان ظرف یک ماه گذشته در حوزه های مختلف تحت پوشش بیمه صندوق اعتباری هنر قرار گرفتند .

وی با بیان اینکه این افراد در حوزه هنرهای تجسمی، سینمایی، موسیقی، نمایش و ادبی بیمه شده اند، ادامه داد: هر نوع سرمایه گذاری فرهنگی باعث کاهش آسیب های اجتماعی می شود .

قلعه شاخانی با اشاره به تعداد افراد بیمه شده استان از طریق صندوق اعتباری هنر اذعان کرد: 375 نفر تا پایان سال 94 و 205 نفر نیز در دو سال گذشته از مزایای بیمه تامین اجتماعی برخوردار شدند .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان بیان کرد: با احتساب 130 نفری که تازگی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفتند، در حال حاضر 710 نفر از هنرمندان استان از مزایای بیمه ای برخوردارند .

وی با اشاره به رشد قابل توجه بیمه هنرمندان استان عنوان کرد: آمار افراد بیمه شده در چند ماه گذشته نسبت به کل دوره قبل رشد ۵۴ درصدی را نشان می دهد .

قلعه شاخانی با بیان اینکه پیش بینی می شود تا آخر سال نیز افراد بیشتری تحت پوشش بیمه قرار گیرند، خاطرنشان کرد: جایگاه هنرمندان به عنوان بخش اصلی سرمایه اجتماعی کشور عامل پیش برنده‌ای حتی در عرصه های اقتصادی و سیاسی است .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با بیان اینکه نماینده صندوق هنرمندان در استان کردستان آمادگی دارد که افراد واجد شرایط را تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دهد، خاطر نشان کرد: هنرمندانی که فاقد بیمه هستند می توانند با در داشتن مدارک لازم به نماینده صندوق اعتباری هنر واقع در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مراجعه کنند .

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: