• پنجشنبه ۱۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-4791-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور:

رفع بیکاری در کردستان نیازمند ۱۸ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری است

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور گفت: برای ایجاد اشتغال برای ۹۲ هزار بیکار کردستانی نیازمند ۱۸ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری هستیم.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، جمشید انصاری روز پنج شنبه در جلسه اقتصاد مقاومتی استان که در استانداری کردستان برگزار شد، اظهار کرد: طبق سرشماری سال ۹۵ در استان کردستان ۹۲ هزار نفر جویای کار دارد که تامین شغل برای این میزان بیکار، نیازمند ۱۸ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری است .

وی با اشاره به اینکه در کل کشور برای ایجاد اشتغال 20 هزار میلیارد تومان هزینه می شود، افزود: اگر 45 درصد مبلغ مورد نیاز برای ایجاد اشتغال در استان را سرمایه گذاران پرداخت کنند سیستم بانکی باید بالای 10 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری را داشته باشد.

معاون رئیس جمهور عنوان کرد: برای طرح اشتغال فراگیر حدود 640 میلیارد تومان و برای طرح اشتغال فراگیر روستایی در استان حدود 300 میلیارد تومان اختصاص یافته که در مجموع بالغ بر یک هزار میلیارد تومان است.

وی این مبلغ را ناچیز دانست و گفت: از مجموع یک هزار و 728 طرح اشتغال فراگیر استان تاکنون فقط یک فقره پرداخت شده است که نشان می دهد توان عملیاتی کردن ما با این امکانات ضعیف است.

انصاری ادامه داد: در صورتی که عزم جدی برای حل مشکلات در میان مدیران و مسئولان استان وجود نداشته باشد و آنها فقط به پشت میزنشینی اکتفا کنند کارها به جایی پیش نمی رود.

وی بیان کرد: دسنگاه اداری فقط صرفا برای اجرای مقررات درست نشده است، بلکه باید مسایل  و مشکلات مردم را حل کند که اگر مقررات مانع پیشبرد اهداف دولت و حل مشکلات مردم شوند باید با اتخاذ راه حل‌هایی آنها را اصلاح کرد.

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور خاطرنشان کرد: مسئولان استان رسالت خطیری برعهده دارند و باید تلاش کنند که 18 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری را برای استان جذب کنند.

وی در پایان گفت: پرونده هایی که به بانک‌ها فرستاده می شود باید تکمیل باشند تا از بازگشت آنها جلوگیری شود و همچنین از بانک ها هم در خواست داریم در این زمینه تسهیل گر باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: