• پنجشنبه ۱۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-3392-5
  • خبرنگار : 68018
  • منبع خبر : گزارش

استاندار کردستان:

در صورت تخصیص منابع آبی استان، فرصت های اشتغال زایی فراهم می شود

استاندار کردستان گفت: اگر تخصیص آب به خود استان داده شود خیلی از مشکلات این استان حل  و اشتغالی زایی صورت خواهد گرفت و در این زمینه مقرر شد که در این موضوع در دولت پیگیری شود که متاسفانه  هنوز بر سر این مسئله در بلاتکلیفی هستیم.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان،  بهمن مراد نیا امروز 14 دی  در نهمین جلسه کارگروه ستاد افتصاد مقاومتی استان کردستان ضمن اشاره به اینکه  نزدیک به 2 ماه از آغاز اجرای طرح اشتغال فراگیر آغاز شده است، اظهار کرد : این انتظار را از بانکهای استان داریم که با واحدهای صنعتی بیشترین تعامل را داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه موضوع و مشکلات استان کردستان در خصوص بانکها را با دولت مطرح کرده ایم، عنوان کرد:  متاسفانه اراده انجام بعضی از کارها در استان وجود ندارد و مسئولان استانی باید خود تلاش کنند و نباید انتظاری ازکشور داشته باشیم.

استاندار کردستان با بیان اینکه نیاز اصلی استان در خصوص رفع مشکلات اقتصادی و اشتغالزایی اجرای کامل طرح های اشتغال فراگیر و اشتغال پایدار روستایی است، گفت: هم اکنون بررسی عملکرد فرمانداران استان بر اساس موفقیت آمیز بودن نتایج طرح اشتغال فراگیر در نقاط مختلف استان است.

مردانیا به بحث مشکلات آب در استان کردستان پرداخت و خطاب به مسئولان کشوری گفت:  اگر تخصیص آب به خود استان  داده شود خیلی از مشکلات این استان حل  و اشتغالی زایی صورت خواهد گرفت و در این زمینه مقرر شد که در این موضوع در دولت پیگیری شود که متاسفانه  هنوز بر سر این مسئله در بلاتکلیفی هستیم.

وی با اشاره به اینکه اگر بعض از تصمیمات استان را خودمان انجام میدادیم  راحتر میتوانستیم مشکلات را حل کنیم،  خاطرنشان کرد: اگر تخصیص کامل منابع آبی استان کردستان در اختیار استان قرار بگیرد میتوانیم از کمترین امکانات کشاورزی بیشترین ثروت را تولید بکنیم.

استاندار کردستان در پایان با اشاره به اینکه پرورش دام در این استان یک پتانسیل مهم در خصوص اشتغال زایی است، یادآورشد: برای اینکه این ظرفیت در استان رشد کافی داشته باشد باید تسهیلات ویژه ای در اختیار آنها قرار بگیرد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: