• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-3690-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

مدیرکل بهزیستی کردستان خبر داد:

تعطیلی 3 کمپ غیراستاندارد ترک اعتیاد از سال گذشته تاکنون

مدیرکل بهزیستی کردستان گفت: سال گذشته 2 کمپ و امسال هم یک کمپ غیر استاندارد ترک اعتیاد را در استان تعطیل کرده ایم.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، صباح قریشی روز چهارشنبه(13 دی) در دهمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کردستان که در استانداری برگزار شد، به ارائه خدمات مشاوره ای رایگان به افراد آسیب دیده در بحث اعتیاد اشاره و اظهار کرد: 45 مدرسه در سطح استان هم هدف برنامه های پیشگیرانه و مبارزه با مواد مخدر قرار گرفته اند و چهار هزار بسته آموزشی هم در این راستا توزیع شده اند.

وی افزود: در استان 14 کمپ اقامتی برای معتادان داریم که از ابتدای امسال تاکنون 2 هزار و 700 نفر را تحت پوشش قرار داده اند.

مدیرکل بهزیستی کردستان عنوان کرد: متاسفانه تعداد زیادی از افرادی که اقدام به ترک اعتیاد می کنند دوباره به سمت مصرف مواد مخدر روی می آورند و فقط حدود 30 درصد بازگشت نداشته اند.

وی به اعطای 37 میلیون یارانه درمان به کمپ های ترک اعتیاد اشاره و اعلام کرد: مراقبت های بعد از بهبود امری بسیار مهم است زیرا متاسفانه بخش زیادی از بهبودیافتگان مجددا به این پدیده روی می آورند.

قریشی به پذیرش و نگهداری از 150 نفر معتاد متجاهر در شهر سنندج در سال جاری اشاره و بیان کرد: سال گذشته 2 کمپ و امسال هم یک کمپ غیر استاندارد ترک اعتیاد را در استان تعطیل کرده ایم.

وی در پایان با اشاره به اعطای وام اشتغالزایی به بهبود یافتگان، خاطرنشان کرد: هیچ کس در حال حاضر پشت نوبتی نیست و با تمامی درخواست‌ها موافقت شده است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: