• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-3290-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

توسط جهاددانشگاهی کردستان صورت می‌گیرد؛

برگزاری همایش علمی "اثرات موادمخدر بر بانوان" در اسفندماه

رئیس جهاد دانشگاهی واحد کردستان گفت: بنا داریم که یک همایش علمی را در بحث اثرات مواد مخدر در اسفندماه سال جاری در استان برگزار کنیم که جامعه هدف ما در این همایش بانوان هستند.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، چیا سهراب نژاد روز چهارشنبه(13 دی) در دهمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کردستان که در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: جهاددانشگاهی از اعتبارات دولتی استفاده نمی کند بلکه یک نهاد خوداتکا بوده و از درآمد واحدهای زیرمجموعه خود از جمله بخش‌های آموزشی و فرهنگی بهره می برد.

وی در ادامه بیان کرد: انتظار داریم که مجموعه‌های علمی و آموزشی در کنار مجموعه‌های اجرایی مورد توجه قرار گیرند زیرا بستر بسیاری از کارها توسط حوزه‌های آموزشی و فرهنگی شکل می‌گیرد.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد کردستان عنوان کرد: جهاددانشگاهی با توجه به رسالتی که دارد در امور فرهنگی و آموزشی پیش قدم شده و در این راستا یک تفاهم نامه همکاری را با شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان منعقد کرده است تا خدماتی را در این زمینه ارائه دهد.

وی ادامه داد: همچنین پروپوزال طرحی با عنوان «خانواده سالم» را تهیه کرده‌ایم که این طرح به شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان هم پیشنهاد داده شده است؛ این طرح با دیگر طرح‌هایی که در گذشته در زمینه آموزش های قبل از ازدواج و طلاق تهیه شده اند تفاوت دارد.

سهراب نژاد اعلام کرد: طرح خانواده سالم در خراسان شمالی اجرایی شده و نتایج خوبی را دربرداشته است که انتظار داریم در استان کردستان هم با اجرایی شدن این طرح موافقت شود.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به برگزاری مجموعه سمینارها و همایش‌هایی مرتبط با حوزه پیشگیری و مبارزه با موادمخدر توسط جهاد دانشگاهی اشاره و تصریح کرد: بنا داریم که یک همایش علمی را در بحث اثرات مواد مخدر در اسفندماه سال جاری در استان برگزار کنیم که جامعه هدف ما بانوان هستند.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد کردستان افزود: در این همایش علمی مسایلی همچون اثرات موادمخدر بر دوران بارداری و شیردهی بانوان مطرح و مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی در پایان تاکید کرد: درخواست داریم که در کنار اقدامات اجرایی به مسایل فرهنگی و آموزشی هم به صورت ریشه ای توجه بیشتری شود که جهاددانشگاهی هم در این زمینه یاریگر خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: