• سه شنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-2992-5
  • خبرنگار : 68018
  • منبع خبر : گزارش

رئیس جهاددانشگاهی استان کردستان

فرهنگ سازی مهمترین راه حل برای مبارزه با قاچاق کالا است

رئیس جهاددانشگاهی استان کردستان گفت: جهاددانشگاهی بر اساس ماهیت فرهنگی،  علمی و پژوهشی خود می تواند در بحث قاچاق کالا ورود کند و تاثیرات قابل توجهی در بحث فرهنگ سازی داشته باشد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، دکتر چیا سهراب نژاد امروز 12 دی در نهمین جلسه اصلی کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان ضمن اشاره به اینکه فرهنگ سازی در میان جامعه بیشترین نقش را در رابطه با مسئله مبارزه با قاچاق کالا دارد، اظهار کرد: جهاددانشگاهی بر اساس ماهیت فرهنگی، علمی و پژوهشی خود می تواند در این بحث ورود کند و تاثیرات قابل توجهی در بحث فرهنگ سازی داشته باشد.

وی به انعقاد تفاهم نامه بین کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان و جهاددانشگاهی اشاره و عنوان کرد: با توجه به این تفاهم نامه جهاددانشگاهی با برگزاری نشست های تخصصی و کارگاه های آموزشی می تواند نقش بسزایی را در خصوص حل این معضل که امروزه گریبانگیر جامعه شده است ایفا کند.

سهراب نژاد به مرکز افکار سنجی (ایسپا) و پرسشگرهای حرفه ای این نهاد اشاره کرد و گفت: این مرکز تا کنون توانسته است، با اجرای طرح‌های مختلف نظر سنجی آمارهای صحیح و دقیقی به استانداری ارائه دهد که کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز هم می تواند از این پتانسیل به طور مطلوب استفاده کند.

رئیس جهاددانشگاهی استان کردستان در ادامه تصریح کرد: اگر استانداری از این پتانسیل به خوبی استفاده کند می تواند با آمارهای دقیق و صحیح فعالیت‌های خود را بهتر به انجام برساند.

وی در پایان یادآورشد: جهاددانشگاهی استان کردستان همچنین می تواند با ارائه طرح های پژوهشی در خصوص مبارزه با قاچاق کالا و ارز یاری رسان این کمیسیون باشد.

 

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: