• سه شنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-2892-5
  • خبرنگار : 68018
  • منبع خبر : گزارش

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان

مردم باید از عواقب استفاده از کالاهای قاچاق آگاه شوند

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان گفت: در بحث آگاه سازی مردم و بویژه قشر جوان دانشگاه ها و مراکز فرهنگی می توانند نقش بسزایی را ایفا کنند پس باید همه دستگاه های اجرایی از پتانسیل این حوزه به خوبی استفاده کنند.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، رضا میرزایی امروز  ۱۲  دی در نهمین جلسه کمیسیون برنامه ریزی هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اظهار کرد: در چندسال اخیر صداوسیمای مرکز استان کردستان در خصوص فرهنگ سازی عدم استفاده مردم از کالاهای خارجی خوب عمل کرده است.

وی با اشاره به اینکه ستاد اجرایی حضرت امام و اموال تملیکی باید تمهیدات لازم را در راستای استقرار اموال قاچاق کشف و ضبط شده انجام دهند، عنوان کرد: مقابله جدی با کالاهای قاچاق سلامت‌محور از محوریت های اصلی کمیسیون استانی است و باید در اولویت قرار گیرد.

میرزایی ضمن اشاره به اینکه باید مردم از عواقب استفاده از کالای قاچاق آگاه باشند، بیان کرد: در بحث آگاه سازی مردم و بویژه قشر جوان دانشگاه ها و مراکز فرهنگی می توانند نقش بسزایی را ایفا کنند پس باید همه دستگاه های اجرایی از پتانسیل این حوزه به خوبی استفاده کنند.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه با مراکز دانشگاهی از جمله جهاد دانشگاهی در خصوص برگزاری کارگاهای آموزشی و سمینارهایی مرتبط با بحث قاچاق ذکر کرد: در جلسات آینده گزارشی مبنی بر اقدامات انجام شده توسط این دانشگاه ها اطلاع رسانی خواهد شد.

وی در ادامه به عملکر 9 ماهه این کمیسیون در سال جاری پرداخت و گفت: در این 9 ماه مقدار 37 کیلوگرم طلای خارجی قاچاق توسط مرزبانی و اداره کل اطلاعات استان به مبلغ 55 میلیارد ریال کشف شده است.

میرزایی با اشاره به اینکه کشفیات مشروبات الکلی نسبت به سال گذشته 9 درصد افزایش داشته است، ذکر کرد: کشف سیگار در 9 ماهه سال جاری بالغ بر 660 میلیون و ۹۱ هزار و 920 نخ بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 5 درصد افزایش داشته است.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان در ادامه گفت: سال جاری بالغ بر یک  هزار و ۳۶۵ فقره پرونده تشکیل شده که ۱۷ درصد رشد داشته است که 2 هزار و ۳۹۶ نفر در این راستا دستگیر شده‌اند و ۴۶ باند هم شناسایی شده است .

وی در پایان با اشاره به اینکه بالغ بر 5 میلیون و 117 هزار و 461 قلم لواز آرایشی کشف شده است، یادآور شد: در بحث سوخت نیز نیروهای ما با تلاش شبانه روزی که انجام داده اند توانسته اند 314 هزار و 386 لیتر را کشف و ضبط کنند که نسبت به مشابه سال گذشته 34 درصد افزایش داشته است.

 

 

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: