• سه شنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-2692-5
  • خبرنگار : 68002
  • منبع خبر : گفتگو

راهکارهای جایگزین کولبری و درآمدها، باید قابل قبول و پایدار باشد

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اینکه راهکارهای جایگزین کولبری، باید ضمانت اجرایی داشته باشد و کولبران سروسامان بگیرند گفت: باید درآمدها پایدار و مداوم و راهکارهای جایگزین کولبری نیز در یک حد قابل‌قبول باشد.

محسن بیگلری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه کردستان، با اشاره به اینکه با این مسئله که کولبری درشان مردم کردستان نیست و با انسانیت تناقض دارد موافقم گفت: متأسفانه با توجه به وضعیت معیشت در روستاهای مرزی ما، مردم برای ارتزاق زندگی خود نیازمند کولبری هستند.

وی با اشاره به تصمیمات اخیر دولت در رابطه با توقف کولبری در مناطق مرزی و راه‌اندازی 15 بازارچه مرزی در این مناطق افزود: اگر به جای ممنوعیت کولبری و جایگزینی کارت پیله‌وری، اشتغال پایدار در مرزها ایجاد شود و بیمه وجود داشت، خیلی بهتر بود .

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای سلامی عنوان کرد: نگرانی ما از این است که با توجه به این‌که جایگزین خوبی در منطقه کردستان وجود نداشته باشد، وضعیت معیشت این قشر بدتر شود، اما وزیر کشور باید در این زمینه شفاف‌سازی کند و دستور کار را مشخص نماید.

وی با تأکید بر اینکه راهکارهای جایگزین کولبری، باید ضمانت اجرایی داشته باشد و کولبران سروسامان بگیرند خاطرنشان کرد: باید درآمدها پایدار و مداوم و راهکارهای جایگزین کولبری نیز در یک حد قابل‌قبول باشد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: