• یکشنبه ۱۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-3091-5
  • خبرنگار : 68003
  • منبع خبر : گزارش

حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی در حوزه مبارزه با قاچاق

جانشین دبیر کمیسیون قاچاق کالا استان کردستان از حمایت از پایان نامه های دانشجویی در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان کردستان به منظور فرهنگ سازی در این راستا خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، علی خدا ویسی، جانشین دبیر کمیسیون قاچاق کالا استان کردستاندر نشست انعقاد تفاهم‌نامه با جهاددانشگاهی که امروز، 10 دی ماه در سالن جلسات جهاد برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به اینکه سیاست اصلی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز بر پیشگیری قرار دارد، در این راستا این کمیسیون 70 درصد توان خود را بر روی اقدامات پیشگیرانه  فرهنگی قرار داده است.

وی افزود: در این راستا ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز اقدام به تخصیص بودجه‌ای جهت حمایت از پایان نامه ها و مقالاتی قرار داده که در راستای مقابله با قاچاق کالا و ارز باشند.

خداویسی عنوان کرد: در حال حاضر ستاد مرکزی 110 عنوان مقاله و پایان نامه را در این بخش اعلام کرده که در سایت www.epe.ir  قرار دارد  و دانشجویان و اساتید و ... می توانند به بررسی طرح ها، موضوعی را انتخاب و در قالب پروپزال به کمیسیون تحویل دهند که بعد از تأیید ان از سوی ستاد مرکزی بودجه ای جهت این موضوع اختصاص می یابد.

وی انجام کار فرهنگی در بحث مبارزه با قاچاق کالا را حائز اهمیت دانست و اعلام کردد: امروز کشورهای توسعه یافته به این نتیجه رسیدن که کار فرهنگی باید در رأس امورفعالیت هایشان قرار گیرد.

خداویسی با اشاره به اینکه توسعه داری دو بُعد اقتصادی و اجتماعی است، اعلام کرد: در بُعد اقتصادی بحث مالی مد نظر است که اگر مباحث بعد اقتصادی و مالی فراهم شود، رفاه را باخود به همراه خواهد داشت.

وی بُعد دوم توسعه را اجتماعی و فرهنگی عنوان کرد و ادامه داد: اگر بُعد اجتماعی و فرهنگی به منصه ظهور برسد، رضایت را به همراه خواهد داشت و داشتن رضایت و رفاه زمینه‌ساز توسعه یک جامعه و سعادت است.

جانشین دبیر کمیسیون قاچاق کالا استان کردستان بیان کرد: بیشترین مباحث و معضلات جامعه در نتیجه مباحث فرهنگی روی می‌دهد که شاید روی آن کار نشده است، در این راستا انتظار از دستگاه‌های فرهنگی بیشتر از این‌هاست.

وی با اشاره به انعقاد چندین تفاهم‌نامه با دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان طی ماه‌های اخیر بیان کرد: این تفاهم نامه با جهاددانشگاهی که یک پتانسیل بسیار قوی در بحث کارهای فرهنگی و اجتماعی است، نیز امروز منعقد شد تا بتوان کارهای فرهنگی بیشتری را در این زمینه تولید کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: