• یکشنبه ۱۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-1294-5
  • خبرنگار : 68018
  • منبع خبر : گزارش

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان

امر به معروف و نهی از منکر تضمین کننده سلامت اجتماعی و اخلاقی جامعه است

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان گفت: احیای واقعی فریضتین امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک تکلیف می تواند سلامت اجتماعی و اخلاقی جامعه را تضمین کند و این موضوع نیاز به فرهنگ سازی دارد .

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، حجت الله نریمانی در نشست مدیران مدارس و مراکز غیر دولتی سنندج، اظهار کرد: بد حجابی سوغات کشورهای غربی است و از تبعات جنگ نرم بوده و با فرهنگ و اعتقادات ما هیچ گونه سنخیتی ندارد و توسعه و تعمیق فرهنگ عفاف و حجاب نیاز به کار فرهنگی و فرهنگ سازی دارد و به صورت سلبی نمی شود با این موضوع برخورد کرد.

وی عنوان کرد : ضوابط و مقررات آموزشی و تربیتی که در مدارس دولتی و مدارس و مراکز غیردولتی باید رعایت شود و مدیران مدارس غیر دولتی نیز موظف اند نسبت به ضوابط و مقررات آموزش و پرورش پایبند باشند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان با اشاره به اینکه  ترویج عفاف و حجاب وظیفه همه دستگاه های فرهنگی است، ذکر کرد: متولیان فرهنگی نیز باید آموزش و پرورش را در این زمینه یاری نمایند چراکه دانش آموزان علاوه بر تاثیر پذیری در محیط های آموزشی از جامعه، خانواده و رسانه های نیز تاثیر می گیرند و توسعه این فرهنگ نقش اساسی را در حفاظت و صیانت از بنیاد خانواده ها دارد.

نریمانی در ادامه گفت: رفتار های که توسط افراد بد حجاب در سطح جامعه صورت می‌گیرد سبب برهم خوردن امنیت و اساس خانواده ها می‌شود بنابراین اگر به موضوع ترویج و تعمیق فرهنگ عفاف و حجاب بپردازیم می‌توانیم آسیب های ناشی از آن را کنترل کنیم.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان افزود: احیای واقعی فریضتین امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک تکلیف می تواند سلامت اجتماعی و اخلاقی جامعه را تضمین نماید.

نریمانی در پایان با اشاره به اینکه بازدید از مدارس دولتی و غیر دولتی با محوریت فرهنگ سازی حجاب و عفاف را از برنامه های شورای حجاب و عفاف و ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان است ، یاداور شد: ستاد در این راستا با شناسایی مدارس و مراکز لازم التوجه، کارهای فرهنگی و توانمند سازی همکاران را از طریق برگزاری دوره های آموزشی در دستور کار قرار داده است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: