• پنجشنبه ۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-1392-5
  • خبرنگار : 68021
  • منبع خبر : گزارش

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

بیشترین سهم بودجه اشتغال فراگیر به استان های کم برخوردار اختصاص یافته است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در اختصاص بودجه فراگیر بیشترین سهم را به استان های کم برخوردار دادیم که کردستان هم یکی از این استان ها است.
به گزارش ایسنا منطقه کردستان، علی ربیعی امروز پنج شنبه 7 دی ماه در جلسه شورای ادارای شهرستان سقز اظهار کرد: عدالت بین نسلی و عدالت منطقه ای از رئوس اقتصاد مقاومتی است که برای استان ها و مناطق نابرخوردار و کم برخوردارتر لحاظ خواهد شد و مطالعات آن بر عهده من بوده که در آن به استان کردستان توجه خاص خواهد شد.
وی افزود: زیرساخت های مناسبی برای پیشبرد اقتصادی انجام شده و نتایج آن در آینده نزدیک مشاهده خواهد شد.
 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه توسعه شهرستان باید از خود شهرستان شکل گیرد عنوان کرد: کانون توسعه در سقز شکل نمی گیرد وقتیکه کشاورز و افراد توانمند اقتصادی در این شهرستان سرمایه گذاری نمی کنند و در تهران و دیگر شهرهای ایران اقدام به سرمایه گذاری می کنند.
وی افزود: جوامع محلی روستایی در سقز می توانند یکی از پتانسیل های کانون توسعه باشند.
ربیعی خاطرنشان کرد: اگر خواهان تحول هستیم باید از تمامی ظرفیت ها استفاده کنیم و پیوستگی مرز با کشاورزی به عنوان کانون توسعه را حفظ کنیم.
وی یادآورشد: سقز مهد روشنفکری منطقه بوده و مردمان آن ارزش و احترام خاصی برای بزرگان خود قایلند.
بیگلری نماینده سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه این جلسه گفت: بیکاری مهترین دغدغه مردم و مسئولان منطقه است و کردستان از لحاظ بیکاری مقام اول کشور را دارد.
وی افزود: شرکت شستا زمینه استفاده از نخبگان کرد و سرمایه گذاری در سقز و بانه را باید فراهم کند.
نماینده سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با راه اندازی معدن طلا و کارخانه استحصال آن در یکسال آینده، ۳۵۰ نفر مشغول به کار خواهند شد.
وی عنوان کرد: توجه به حقوق معلولین، احداث مجتمع ورزشی و فرهنگی کارگران، تقویت بیمه کشاورزان، افزایش حقوق کارگران نانوایی که ۴ سال است انجام نشده و اتمام مرکز شماره ۲ فنی و حرفه ای از جمله مطالبات مردم این شهرستان است که باید پیگیری شود.
بیگلری خاطرنشان کرد: مجتمع دخانیات سقز سال گذشته باید به بهره برداری می رسید که تحقق نیافته است، ضمن انتقاد از مدیرعامل شرکت دخانیات، درخواست رسیدگی به این مهم را داریم.
وی یادآور شد: وزیر کار طلسم تاریخی را شکست و یک نفر اهل سنت را به عنوان معاون وزیر و رئیس سازمان فنی و حرفه ای انتخاب کرده که جای تقدیر و تشکر دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: