• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-1392-5
  • خبرنگار : 68003
  • منبع خبر : گزارش

وزیر کار و رفاه اجتماعی:

اختصاص 70 هزار میلیارد تومان به بخش اشتغال در بودجه کشور بی سابقه بوده است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به سهم 70 هزار میلیارد تومانی اشتغالزایی در بودجه 97 گفت: اختصاص این میزان اعتبار به اشتغالزایی در کشور بی سابقه بوده است.
به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، علی ربیعی، در کارگروه اشتغال استان که امروز، ششم دی ماه در سالن دولت استانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه نباید تبعیض و نابرابری وجود داشته باشد، اظهار کرد: کردستان دارای مرزهای گسترده ای است و با دو کشور همسایه می تواند ارتباط برقرار کند.
وی با اشاره به پتانسیل های موجود استان کردستان افزود: تعداد نیروی انسانی مستعد و فارغ التحصیلان استان یکی از استعدادهای کردستان است که می تواند استان را در مسیر توسعه یاری دهد.
ربیعی با اشاره به اینکه نمایندگان استان در سخنان خود به نکات خاصی در مورد استان اشاره کردند، عنوان کرد:  کردستان همواره همراه دولت بوده است و این دفاعیه ها نوید روزهای خوب برای کردستان است.
وی با اعلام اینکه در بودجه 97 علیرغم همه حرف و حدیث ها چهار شاخص اصلی وجود دارد، تصریح کرد: مشارکت خصوصی - دولتی یکی از شاخص های بودجه 97 است.
وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: یکی دیگر از شاخص های بودجه 97 اشتغالزایی فراگیر، پایدار و ضد فقر است.
وی با اشاره به تخصیص بخشی از بودجه97 به حمل و نقل و بافت فرسوده افزود: برای توسعه اشتغال باید این دو بخش تقویت شود.
ربیعی با تاکید بر بهره گیری از بخش خصوصی اعلام کرد: در این راستا باید از اتاق تعاون،اصناف، خانه صنعت و اتاق بازرگانی کمک بگیریم تابتوان در بخش اشتغال اشتیاق و انگیزه ایجاد کرد.
وی عنوان کرد: از محل صندوق توسعه ملی برای شهرهای زیر 10 هزار نفر اعتبار حمایتی در نظر گرفته شده است تا بتوان بخش اشتغال را فعال تر کرد.
ربیعی تصریح کرد: با استراتژی در نظر گرفته شده سعی کرده ایم، بودجه 97 را عملیاتی کنیم.
وی با اشاره به سهم 70 هزار میلیارد تومانی اشتغالزایی در بودجه 97 افزود: اختصاص این میزان اعتبار به اشتغالزایی در کشور بی سابقه بوده است.
وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی اعلام کرد: در بخش اشتغال روستایی نیز 12 هزار میلیارد در نظر گرفته شده است.
 وی ادامه داد: نظام ضمانت یکی از منابع اصلی تامین مالی است که باید متناسب با آن تعریف شود تا بتوان تغییرات را ایجاد کرد. همچنین نظام حقوقی حاکم نیازمند برنامه ریزی است.
وی در پایان یادآور شد: برای بهبود وضعیت اشتغال استان باید به رسته های پرکشش اشتغال ورود پیدا کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: